بررسی 11 شرکت کانادایی در زمینه تکنولوژی در سال 2020

نوشته شده توسط KEVIN SANDHU ، خبرنامه استارت آپ­ های كانادایی، 21 ژانویه 2020

 دوباره زمان آن فرا رسیده است که به لطف دوستانم در BetaKit ، فرصتی برای به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد برخی از شرکت های بزرگ استارت آپی و فناوری کانادایی به دست آورم. امیدوارم در طول سال نیز پیشرفت کنند.

به تازگی چرخه کامل یک شرکت فناوری استارت آپ را تکمیل نمودم، و پس از رسیدن به موفقیت از این شرکت فناوری که در حال رشد بود خارج شدم، شرکتی که تقریبا شش سال پیش تاسیس کردم، من از ابتدا می دانستم که برای ساختن یک شرکت موفق چقدر فداکاری، استعداد و زمان صرف می شود. من از همه موسسین، اعضای تیم و حامیانی که کمک کردن تا  چشم انداز هر یک از شرکت­های زیر را درک کنم تشکر می­ کنم.

مثل همیشه محدود کردن لیست به یازده شرکت کار ساده ای نبود و به هیچ وجه اینها تنها شرکت های فناوری کانادایی نیستند که امسال مرا شگفت زده کردند، اما اینها نمونه هایی هستند که امسال از سایرین پیشی گرفته اند.

klue

وب سایت:  klue.com

دفتر مرکزی: ونکوور ، BC

سال تاسیس: 2015

افراد کلیدی : جیسون اسمیت موسس و مدیرعامل، ساراتی نایکر  موسس و مدیر ارشد فناوری CTO

.سوابق: در سال 2019 به عنوان”فروشنده برتر” نامگذاری شد.

Klue یک نگرشی را به دنیای رقابت ارائه کرده است، که به کاربران کمک می­کند تا به طور مداوم به روز باشند و در کسب و کار خود درآمد بیشتری بدست آورند. این یک روش جدید برای جذب، مدیریت و ارتباط دیدگاه­های بازار وب، از طریق شرکت در بسیاری از بسترهایی که در حال حاضر استفاده می کنند، است.

Coconut

وب سایت: coconutsoftware.com

دفتر مرکزی: شهر ساسکاتون کانادا، SK

سال تاسیس:  2011

افراد کلیدی: کاترین رجنیه موسس و مدیر عامل

سوابق: در ماه نوامبر سال 2019 مبلغ 6.5 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

coconut یک راه حل برای زمان بندی قرار ملاقات­های سازمان ارائه می دهد که ضمن حفظ سطح امنیتی و انعطاف پذیری بی نظیر، تعریف می کند چگونه مشتری با سازمانها تعامل دارد. coconut به بسیاری از شرکتهای بزرگ جهان مانند Jackson,  TELUS , London Drugs, Rogers ,Hewitt خدمت ارائه می­ دهد.

موتور سیکلت Damon

وب سایت: damonmotorcycles.com

دفتر مرکزی: ونکوور ، BC

سال تاسیس: 2017

افراد کلیدی: جی جیرود موسس و مدیرعامل ، دومینیک کونگ  موسس و مدیر ارشد فناوری CTO

.سوابق: برنده جایزه “بهترین در نوآوری” در CES 2020 (بزرگترین نمایشگاه گجت و فناوری جهان) شد.

Damon توانایی حرکتی را برای دردهای روزانه 1.5 میلیارد نفر دوباره بازآفرینی می کند. این شرکت با یک محصول ابتدایی و تکمیل نشده برای مشکل حرکتی دو نفر ویلچرسوار شروع به کار کرد. تا همیشه ایمن تر ،هوشمندانه تر و مانوس تر حرکت را تجربه کنند.

چشم انداز شرکت شامل یک پلتفرم حرکت فردی است که تا سال 2030  دنیایی به وجود خواهد آمد که در آن وسایل نقلیه Damon بدون تصادفات شدید هستند. برای دستیابی به این چشم انداز، Damon تفکر مبتنی بر داده را در مرکز توجه قرار داده و از نوآوری های بنیادی مانند رباتیک و هوش مصنوعی به صورت ترکیبی استفاده می کند.

Properly

وب سایت: properly.ca

دفتر مرکزی:  تورنتو ، ON و کلگری ، AB

سال تاسیس:  سال 2018

افراد کلیدی: آنشول روپارل موسس و مدیرعامل، شلدون مک کورمیک موسس و مدیر ارشد عملیات COO، کریگ دانکن موسس و مدیر ارشد فناوری CTO

سوابق: با نزدیک به 22 میلیون دلار در رده A در اواسط سال 2019 قرار گرفت.

 properly قصد دارد مشکلاتی که معمولاً در ارتباط با فروش خانه است، مانند بازدید به موقع و تعمیرات گران قیمت خانه را از بین ببرد. این پلت­فرم، از یادگیری ماشین برای کمک به صاحب خانه ها بهره می برد تا تعیین کند که  آنها  چگونه خانه خود در بازار آزاد بفروشند، گزینه فروش مستقیم به properly و یا توافق سریع با مشتری را انتخاب کنند. این شرکت ضمانت تطابق قیمت به کاربران خود ارائه می­ دهد، به این معنی که اگر خانه بیشتر از قیمت پیشنهادی خرید و فروش شود، 50 درصد از مابه ­تفاوت را به مشتریان بازپرداخت می کند.

Cmd

مشاهده مطلب
برنامه کسب و کار(بیزینس پلن) در مقابل برنامه فروش : کدام مهم ترهستند؟

وب سایت: cmd.com

دفتر مرکزی: ونکوور، BC

سال تاسیس: 2016

افراد کلیدی: جیک کینگ موسس و مدیرعامل، میلیون تسویچ موسس و رئیس اجرایی

سوابق: با نزدیک به 19 میلیون دلار در رده B در سال 2019 قرار گرفت.

Cmd به سازمانها امکان می دهد مانند گذشته با محیط لینوکس خود را محافظت کنند. این شرکت نظارت بی وقفه و کم نظیری بر اقدامات کاربران می­دهد، و کنترل های قابل تنظیم و امکان توقف دستورات قبل از اجرا بدون نیاز به مداخله انسانی را فراهم می کند. هدف Cmd این است که به مشتریان خود اجازه دهد شکاف های احتمالی را پیش بینی کنند و مهاجمان خرابکار را بدون مختل کردن کسب و کار مسدود کنند.

Flybits

وب سایت: flybits.com

دفتر مرکزی: تورنتو ، ON

سال تاسیس: 2013

افراد کلیدی: حسین رهنما ، موسس و مدیرعامل

سوابق: با نزدیک به 45 میلیون دلار در رده C در سال 2019 قرار گرفت.

Flybits اطلاعاتی را که مخاطبان تلفن همراه در دستگاههای خود وارد می­کنند، بی وقفه در اختیار کاربران قرار می دهد و به مشاغل اجازه می دهد تا بر این اساس عکس العمل نشان دهند. این پلت­فرم برای دریافت داده های مشتری از منابع اختصاصی و عمومی و همچنین سنسورهای دستگاه استفاده می کند. Flybits سپس این کار را با داده های متنی، مانند پروفایل های خطرپذیر و همچنین یادگیری ماشین ترکیب می کند، و به شرکت ها اجازه می دهد تا در زمان مقتضی، محتوای مناسب را برای کاربر نمایش دهد.

Unbounce

وب سایت: unbounce.com

دفتر مرکزی: ونکوور ، BC

سال تاسیس: 2009

افراد کلیدی: ریک پرولو  موسس و مدیرعامل ، کارل اشمیت موسس و مدیر ارشد فناوری CTO، کارتر گیلچریست موسس و رئیس هیئت مدیره،  جیسون مورفی موسس، جاستین استیسی موسس، الی گاردنر موسس

سوابق:  اجرای ترافیک هوشمند، ساخت صفحه فرود هوشمند در نوامبر سال 2019

Unbounce در سال 2009 تاسیس شد وقتی که صفحه فرود چیزی بیش از یک واژه نامفهوم نبود. مدیرعامل این شرکت، ریک پرولو، امید نداشت که توسعه دهندگان از پویش جدید استقبال کنند، با این حال امیدوار بود که تجربه بهتری را برای فروشندگان ایجاد کند. ریک پرولو با کارتر گیلچریست، الی گاردنر، کارل اشمیت، جاستین استیسی و جیسون مورفی شروع به همکاری کرد تا از یک اتاق تاریک و 500 متر مربع در گاستون، تبدیل به شرکتی در ونکوور شود. به عنوان یکی از سریعترین شرکتهای فناوری کانادا با دو دفتر در ونکوور و برلین شناخته شده.  Unbounce توان بیش از 650،000،000 تبدیل در روز را دارد و به بیش از 15،000 مشتری در سراسر جهان خدمت ارائه می­ دهد.

1password

مشاهده مطلب
مصاحبه با Jeremy miller :ساخت برند

وب سایت: 1password.com

دفتر مرکزی: تورنتو ، ON

سال تاسیس: 2005

افراد کلیدی:دیو تیر موسس،رستم کریموف موسس

سوابق: دریافت مبلغ 200 میلیون دلار در سال 2019 به عنوان اولین درآمد در تاریخ چهارده ساله شرکت

Password1 متخصص در ذخیره سازی امن رمزهای عبور است و به کاربران امکان می دهد با یک کلیک وارد تعداد زیادی خدمات آنلاین شوند. این پلت­فرم همچنین می تواند برای ذخیره سازی سایر اسناد خصوصی، مانند مجوزهای نرم افزاری، کارتهای اعتباری و مجوزهای رانندگی استفاده شود. با توجه به موضوع امنیت شخصی و خطرپذیری بیش از پیش فضای مجازی در ذهن کاربران و مشاغل به صورت یکسان، این شرکت فرصت خوبی دارد تا نگرانی های عمده جامعه را برطرف کند.

Aspect Biosystems

وب سایت: aspbiosystems.com

دفتر مرکزی: ونکوور ، BC

سال تاسیس: 2013

افراد کلیدی : تامر محمد موسس و مدیرعامل ،کنراد والوس موسس، سام وادزورث موسس، سیمون بیر موسس

سوابق: با نزدیک به 26 میلیون دلار در رده A

Aspect Biosystems یک استارت آپ در زمینه بیوتکنولوژی در ونکوور است که در سال 2013 تاسیس شد، این شرکت فناوری­های پیشگام را توسعه می دهد . در واقع کار آن بیوپرینت سه بعدی (3D bioprinting) از بافت­های جانوری و انسانی است. این استارت آپ ادعا می کند که این فناوری پیشرفت هایی را در فهم بنیادی زیست شناسی، تحقیقات بر روی بیماری­ها، پزشکی احیا کننده و توسعه درمان­های جدید ایجاد می کند

Korbit AI

وب سایت: korbit.ai

دفتر مرکزی: مونترال ، QC

سال تاسیس: 2017

افراد کلیدی: ایلیان سربان موسس و مدیر عامل و مدیر ارشد فناوری CTO، انسونا چینگ موسس و مدیر ارشد عملیات COMو مدیر ارشد روابط عمومی CO ،  اکاترینا كوچار موسس و مدیر ارشد فروش CSO

سوابق: تامین مالی بذری در سال 2019

Korbit AI در حال ساختن آینده آموزشی است. با توانایی یادگیری ماشین، مربیان هوشمندی پدید می آیند که از طریق تمرینات تعاملی و مکالمه به دانشجویان آموزش می دهند. مأموریت این شرکت این است که آموزشی با کیفیت، تعاملی و شخصی­ سازی شده برای دانش آموزان با کمترین هزینه، در هر زمان وهر مکان ارائه دهد تا تحولی در دنیای آموزش ایجاد کند. دانشجویان از طریق تحصیل با Korbit AI، گواهینامه ­های معتبری برای بهبود وضعیت اقتصادی – اجتماعی خود کسب می کنند.

Maple

وب سایت: getmaple.ca

دفتر مرکزی: تورنتو ، ON

سال تاسیس: 2015

افراد کلیدی : برت بلیتز موسس و مدیرعامل، رکسانا زمان موسس و مدیر ارشد عملیات COO، استوارت استار موسس و مدیر ارشد فناوری CTO

سوابق: با نزدیک به 14.5 میلیون دلار درآمد در سال 2019

Maple یک پلت­فرم پزشکی از راه دور است که به کانادایی ها اجازه می دهد تا در هر زمان وهر مکان در عرض چند دقیقه به پزشک مراجعه کنند. بیماران این امکان را دارند که با پزشکی که دارای مجوز در کانادا است برای تشخیص، معالجه و تجویزهای دیجیتالی، متن یا گپ ویدیویی ایمن داشته باشند.

منبع:https://betakit.com/11-canadian-tech-companies-to-watch-in-2020

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با ما whatsapp