کد مقاله: takba0003

من میزبان این برنامه، Rick Spence ، روزنامه نگار کسب و کار، سردبیر، سخنران عمومی و کارآفرین و در حال حاضر به عنوان ستون نویس ملی کارآفرینی در نشنال پست مشغول هستم، پس از 15 سال آموخته ام که چه چیزهایی استارت آپ های کانادایی را خاص، مقیاس پذیر و موفق می کند.

و مهمان امروز Matt Johnston است. Matt Johnston یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت Collective Arts Brewing است. وی این شرکت را در کنار Bob Russell   در سال 2012 بر اساس دو اصل ایجاد کرد: پرورش خلاقیت و خلاقیت در نوشیدنی های صنایع دستی. مت در هر قسمت عمده از ماءالشعیر، از صنایع دستی، تا واردات، و بازار داخل و همچنین مارک های پر ارزش، مارک هایی را تولید و مدیریت کرده است. وی به عنوان مدیرعامل Collective Arts Brewing   هفت سال گذشته را صرف ایجاد نوآوری در بازار صنایع نوشیدنی های دستی کرده است.

Rick Spence: آیا هنر همیشه بخشی از زندگی شما بوده است؟

Matt Johnston: من خودم هنرمند نیستم. من نقاشی کردم و سعی کردم نقاشی کنم. آنها را برای خودم نگه می دارم همان کاری که با موسیقی می کنم. با گیتار هم دست و پنجه نرم کردم. ولی همشون را برای خودم محفوظ نگه داشتم.

Rick Spence: به ما بگو که چگونه این شرکت را شروع کردی و چگونه بیزنس را به جایی که امروز رسیده است رساندی؟

Matt Johnston: سوال خوبی بود. وقتی من و باب با هم آشنا شدیم، من در یک کارخانه دیگری در کانادا کار می کردم. من با چند نفر کار می کردم که کارهای طراحی گرافیکی زیادی را انجام می دادند  و برای درست کردن برند های تجاری برای شرکت دیگر کمک می کردند. و اعتراف می کنم که فهمیدم در اوایل شروع به کارم که یک کارمند بد هستم.

 من بسیار پرشور، بسیار لجباز و صاحب نظر بودم. من مجبور بودم که تمام آن نیرو و انرژی را مصرف کنم. و این اشتیاق برای خلق چیزی بسیار هدفمند صرف شد، من باید از ابتدا شروع می کردم، و در واقع باب را در سال 2011 درگیر کار خودم کردم و گفتم که می خواهم برای خودم شروع به کار کنم. آیا تو هم علاقه مند هستی؟ او گفت بله. ما مدت زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آنچه می خواهیم ایجاد کنیم، کردیم. و واقعاً، وقتی ما دو نفر کنار هم قرار می گیریم، واقعاً فقط یک مسیر درست احساس می کردیم که برای ما مناسب است، آن هم ایجاد چیزی بود که در نهایت نامیده می شود Collective Arts Brewing.

Rick Spence: در حال حاضر شرایط Collective Arts Brewing   را چگونه توصیف میکنی؟ ایا در فاز رشد هستید؟

Matt Johnston: کانادا تمایل دارد که یک وارد کننده برند ها باشد، نه یک صادر کننده، و ما دوست داریم این چالش را بپذیریم و موفق باشیم. بنابراین ما یک راه طولانی در پیش داریم و اغلب مجبور خواهیم بود در مسیر خود زیگ و زاگ حرکت کنیم اما همچنان بر دیدگاه الهام بخش بودن و خلاقیت تمرکز می کنیم.

Rick Spence: الان چند کارمند دارید؟

Matt Johnston: حدود 200 نفر

Rick Spence: کمی بیشتر در مورد یادگیری های خود در زمینه تجارت الکترونیکی بگویید، چگونه وارد این کار شدید؟  و الان چگونه کار می کنید؟

Matt Johnston: من بسیاری از کارخانه های مشابه خود را می شناسم که بلافاصله درهایشان را بستند، زیرا آنها نتوانستند راه دیگری را انتخاب کنند بنابراین مدل کسب و کار آنها بسته شد. ما به سرعت فهمیدیم که ما می توانیم به روش دیگری به مصرف کنندگان خود برسیم پس تجارت الکترونیکی را با موفقیت انجام دادیم و مورد استقبال هم قرار گرفته شد و هنگامی که شما در کارتان خلاقیت دارید ، هیچ راهی وجود ندارد که یک خرده فروش قصد گرفتن هر محصولی را داشته باشد. و من هم نمی توانم از آنها  چنین چیزی بخواهم اما اکنون ما کانالی داریم که به وسیله آن نه تنها می توانیم همه آن محصولات را پخش کنیم، بلکه می توانیم محصولات جدیدی را تولید و وارد بازار کنیم و می خواهیم محصولات جدیدی را بسازیم و امیدواریم که مصرف کنندگان از نوشیدنی های ما لذت ببرند.

Rick Spence: آیا مشتریان شما آنلاین هستند؟ آیا همه آنها رستوران و مشاغل هستند؟ یا آیا مصرف کنندگان می توانند مستقیماً از شما خرید کنند؟

Matt Johnston: بله می توانید مستقیماً از ما خرید کنید. هنوز محدودیت های استانی یا ایالتی بسیار مشخصی وجود دارد. بنابراین شما باید تجارت الکترونیکی را در هر حوزه با قوانین خودش راه اندازی کنید زیرا همه قوانین متفاوت است. اما بله ، اگر در حوزه استان خودتان می توانید به سایت ما بروید و می توانید هر یک از محصولات را سفارش دهید و ما محصول خود را به درب شما تحویل می دهیم.

Rick Spence: بنابراین فروشندگان شما که اکنون در حال تحویل کالا هستند، در واقع به طریقی کاملاً جدید با مشتریان دیدار می کنند. در واقع، دانش آنها و بینش هایی که از ملاقات با مشتریان کسب کرده اند ،بسیار ارزشمند خواهد بود.

Rick Spence: کمی از نحوه کار با ما بگویید. چگونه با هنرمندان کار می کنید؟ و چه نوع فرصت هایی را به آنها ارائه می دهید؟

Matt Johnston: هنگامی که ما برای اولین بار به ایده Collective Arts Brewing   رسیدیم، من در صنعت نوشیدنی دوستی داشتم که آن را پروژه دانشجویی هنر من نامید. و من خندیدم، اما او جدی بود، فکر نمی کرد این یک رویکرد مناسب باشد. و از آنجا که این رویکرد متفاوت است، این نیست که برچسب خود را برای نام بیزنس خود قرار دهید. هدف برای ما، این بود که خلاقیت را اول قرار دهیم و اجازه دهیم نوشیدنی هایمان را کشف کنند و با آن ارتباط برقرار کنند.

ما یک فراخوان جهانی برای برگزاری اجلاس هنرمندان از سراسر جهان انجام داده ایم. و قبل از شروع کار گفتیم، به ما اعتماد کنید، ما افراد خوبی هستیم و می خواهیم از کارمان مراقبت کنیم. و آنها از ابتدا به ما اعتماد کرده اند،الان ما بیش از 30،000 ثبت نام داشته ایم.

بنابراین در هر سه ماهه، ما یک فراخوان برای هنرمندان خواهیم داشت. پس در واقع در هر سه ماهه مشغول به کار هستیم، هنرمندان داوطلب از تفکر های خلاق مختلف وارد عمل می شوند و به ما کمک می کنند مطالب ارسالی را به صورت یک سری تنظیم کنیم. ما معمولا 2500 قطعه ارسالی داشته ایم، آنها به ما کمک می کنند تا در حدود 60 تا 70 قطعه هنری جدا کنیم که آنها در محصولات مختلف استفاده خواهند شد.

Rick Spence: فکر می کنید چگونه توانسته اید بر زندگی و حرفه هنرمندان و نوازندگانی که با آنها کار می کنید تأثیر بگذارد؟

Matt Johnston: تا آنجا که چگونه این شرکت تأثیر گذار بوده است، بدیهی است که هزاران کارخانه تولیدکننده نوشیدنی های دستی در آمریکای شمالی و در سراسر جهان وجود دارد و ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان برای ما مهم است. اگر می خواهید از زاویه بیرون نگاه کنید، واقعاً باید دلیل داشته باشید که unique value proposition شما چیست. و برای ما این باعث ایجاد خلاقیت در رویکرد کلی شرکت است.

ما با بسیاری از هنرمندان کار کرده ایم و نقاشی های دیواری زیبایی از هنر خیابانی را در شهرهای مختلف جهان سفارش داده ایم. و هنرمندان آن ها را شناساندیم و آنچه را که ما اصطلاحاً برخورد خلاقانه ای از نمایش نوشیدنی های صنایع دستی با هنر و موسیقی و غذا و گردآوری خلاقیت می نامیم، ایجاد کرد، زیرا گروه های مختلف زیادی را به هم نزدیک می کند و تجربه ای واقعا شگفت انگیز را بوجود می آورد.

Rick Spence: اهدافتان برای آینده چه هستند؟

Matt Johnston: ما زمان زیادی را با برنامه ریزی و ایجاد نمونه کارهای خود صرف کرده ایم. و من فکر می کنم که واقعاً به آنچه خلق کرده ایم افتخار می کنیم. و همه جور محصولات تقطیری طبیعی داریم تا چای های گازدار و قهوه ، یک جورایی ما عاشق چیز های تقطیری و دم کردنی هستیم.

بنابراین خلاقیت ، راهی برای ورود به بازار است پس سعی می کنیم آن ها را با این روش برای امسال به بازار وارد کنیم و این باعث خواهد شد رشد داشته باشیم و می خواهیم که قدم بعدی بروکلین نیویورک باشد و بعد هم به مرز های جنوبی امریکا برویم.

Rick Spence: آیا شما یک توصیه واقعی ، توصیه عملی دارید که بتوانید با شنوندگان ما که همگی کارآفرین هستند و سعی در حل مشکلات مشابه دارند ، به اشتراک بگذارید؟

Matt Johnston: می تونم چند مورد را بگویم. کاری را که می کنید دوست داشته باشید، چون که دارید همه چیز را در آن سرمایه گذاری می کنید. خودتان را با افراد با استعدادی احاطه کنید که همان علاقه های شما را دارند اما مهارت های مختلفی دارند. عالی است اگر همه شما اشتیاق یکسانی داشته باشید اما مطمئن شوید که آن پشتیبانی لازم را ایجاد کرده اید. روی مسیر تمرکز کنید، شما هرچه پیش بروید ممکن است زیگ و زاگ هم حرکت کنید. اما تا زمانی که به هدف نهایی خود اعتقاد داشته باشید، به مسیر درست خود باز خواهید گشت. شما نمی توانید همه کارها را انجام دهید. اما چیزی که من یاد گرفتم این است که وقفه ای وجود دارد و شما بعضی اوقات مجبور هستید از آن وقفه استفاده کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
مشاهده مطلب
نشانه های جغرافیایی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با ما whatsapp