ساختار اصلی یک برنامه کسب­ وکار برای مبتدیان

کد مقاله: takba0006

نوشته شده توسط  Paloma Cantero-Gomezمشارکت کننده، کارآفرین

طبق رویه کسب و کارهای کوچک، یک سوم مشاغل کوچک با کمتر از 5000 دلار و 58٪ با کمتر از 25000دلار شروع به کار می کنند. 26٪ از صاحبان مشاغل به دلیل اینکه تمایل داشتن برای خود کار کنند،23٪ برای دنبال کردن علاقه و 19٪ برای نشان دادن توانمندی های خود آغاز بکار کردن. شروع کسب ­و کارهای کوچک دارای دلایل متفاوتی مانند عدم آمادگی برای بازنشستگی و حوادث مهم زندگی مانند طلاق یا مرگ است.

از کل مشاغل کوچکی که در سال 2014 آغاز شده، 80٪ آن تا سال دوم (2015) و. 70٪ آن تا سال سوم (2016) ادامه پیدا کردند. 62٪ آن را به سال چهارم (2017) و 56٪ آن را به سال پنجم (2018) رساندند. بیش از نیمی از استارتاپ ها در سال چهارم به فعالیت خود ادامه می­ دهند. از سال پنجم به بعد، میزان عدم موفقیت استارتاپ حدود 44٪ است.

هنگامی که دلایل اصلی عدم موفقیت را بررسی می کنیم می­بینیم که 42٪ آنها به دلیل کمبود نیاز بازار، 29٪ به دلیل کمبود پول و 23٪ به دلیل استخدام اشتباه تیم ،19٪ به دلیل مشکلات قیمت گذاری و هزینه و 17٪ به دلیل محصول کم طرفدار  یا نداشتن برنامه کسب و کار ناکام هستند. بازاریابی ضعیف و عدم ارتباط با مشتری نیز در 14٪ سرمایه گذاری های ناموفق تأثیر دارد.

اگر آمار را بررسی کنیم، جایی برای امیدواری وجود دارد. تقریباً 50٪ از مشاغل جدید و82٪ از صاحبان مشاغل موفق تردید نداشتند که دارای صلاحیت و تجربه مناسب برای اداره یک شرکت هستند.

آمار حاکی از آن است که تجربه در موفقیت یک شرکت تجاری نقش دارد. موسسین کسب ­وکارهایی که قبلاً موفق بودن در سرمایه گذاری بعدی خود 30٪ و در مقابل مؤسسانی که در کار قبلی خود شکست خورده اند20 ٪ شانس موفقیت دارند. شانس موفقیت برای کارآفرینان بار اول18٪ است.

با این حال، کارآفرینان موفق همواره نسل های جدید را تشویق می کنند تا هرچه سریعتر فعالیت خود را آغاز کنند.

فیلیپا نتو، مدیر عامل Chic by Choice می گوید: “به محض اینکه شروع کنید: می توانید در حین فعالیت یاد بگیرید. چیزی از دست نمی­ دهید.”  شعار من سه مهارت است: آماده سازی ، پایداری و بدون ترس از شکست. آمادگی می تواند از همه جهت باشد.”

مشاهده مطلب
پنج جلسه ای که هر مدیرعاملی باید رهبری کند

همه کارآفرینان مجرب باید از جایی شروع کنند. از کجا باید شروع کنیم: برنامه کسب و کار. وقتی که نمی دانید چگونه شروع کنیم، برنامه کسب­ وکار یک ساختار اساسی است که شما می توانید از آن پیروی کنید.

 1- صفحه جلد

کوتاه، اما مهم، باید شامل نام تجارت و نام و اطلاعات تماس شما باشد.

 2- فهرست مطالب

فهرست مطالب به خوانندگان اجازه می دهد تا از طریق مرور اجمالی به سرعت موضوع مورد نظر خود را پیدا کنند.

 3- چکیده

توضیح مختصر و رسمی درباره شرکت شما، که تا چه حد و چرا موفقیت آمیز است. باید در بیش از یک صفحه اهداف بلند مدت را بیان کنید، در مورد صنعت و محیط بازار، منحصر به فرد بودن و همچنین مزیت­های رقابتی توضیحاتی بدهید. همچنین پتانسیل مالی و پیش بینی ریسک ها، تیم اصلی و مراحل کار، به ویژه برای کسب ­وکارهایی که از ابتدا شروع نمی شوند، مهم است. سرانجام، باید به طور دقیق و روشن سرمایه موردنیاز ذکر شود.

 4- شرح کسب و کار

یک چشم انداز کلی برای پیشنهاد به سرمایه گذار است. هدف نهایی این است که سرمایه گذاران بالقوه به سرعت مفهوم کسب­ وکار و ارزش پیشنهادی آن را درک کنند.

  5- پیشینه صنعت

داده های گذشته و فعلی راجع به شکل، اندازه، روندها و ویژگی های مهم صنعتی که شما برای رسیدن به آن تلاش می­ کنید. این صنعت چیست؟ چشم انداز صنعت چگونه است؟ چه کسانی در این صنعت رقابت می کنند؟ موانع ورود به صنعت چیست؟

 6- تجزیه و تحلیل رقابتی

چگونگی رقابت با رقبای فعلی و آینده است. رقبای شما چه کسانی هستند؟ نقاط قوت و ضعف رقبای شما کدام است؟ چه چیزی تجارت شما را از آنها متمایز می­ کند؟ وضعیت رقابتی این صنعت در آینده چگونه است؟

   7- تجزیه و تحلیل بازار

بر روی مشتریان، علائق، نیازها و ویژگی­های جمعیت شناسی آنها متمرکز شوید. هدف نشان دادن این موضوع است که واقعاً فرصتی برای سرمایه گذاری شما در بازار وجود دارد.

مشاهده مطلب
سی استارت آپ موفق ایالات متحده در سال 2020

 8- خلاصه مدیریت

تیم خود را معرفی کنید و توضیح دهید که چگونه آنها می توانند باهم همکاری کنند. هر کسب وکاری ریسک هایی دارد، به ویژه هنگامی که هیچ تجربه ­ای برای ارزیابی وجود نداشته باشد. به همین دلیل است که دانش، مهارت و توانایی تیم برای همکاری مشترک به عنوان یک واحد توانمند، اولین عاملی است که توسط سرمایه گذاران احتمالی ارزیابی می شود. دوستان و خانواده، با وجود عشق و اعتمادی که به آنها داریم، همیشه انتخاب عاقلانه­ ای نیستند.

9- برنامه عملیاتی

بر فعالیت های روزانه و استراتژی هایی که از آنها پشتیبانی خواهد کرد، متمرکز است. با استفاده از نمودارها، گراف­ها یا جداول اطلاعات پیچیده ای مانند نقاط سر­به ­سر، تأمین منابع مورد نیاز یا فرآیندهای تولید و توزیع را نشان دهید.

 10- برنامه بازاریابی

استراتژی دقیق درباره چگونگی فروش محصول یا خدمات است. برروی فرصتی که کسب و کار برای شما ارمغان می آورد و رفتار مشتریان که عامل اصلی یک استراتژی بازاریابی موفق است، متمرکز شوید. ارزش هایی را که هر مشتری برای تجارت شما به ارمغان می آورد را به دقت دنبال کنید.

11- برنامه مالی

پیش بینی های فعلی و آینده عملکرد مالی کسب و کار شما است. به طور خلاصه، هر برنامه مالی باید روی الزامات اصلی متمرکز شود. الزامات سرمایه به این معنی است که شما چه مقدار پول برای شروع نیاز دارید، چطور می خواهید از پول استفاده کنید یا چه میزان سرمایه نیاز دارید. فرضیات از نظر رشد یا مؤلفه های داخلی شغل شما باید همیشه با شواهد قوی و نظرات متخصصان پشتیبانی شود. صورت حساب درآمد و ترازنامه که توسط حسابدار تهیه می ­شود به عنوان عامل پیش بینی کار شما برای سه تا پنج سال آینده است. و سرانجام، گزارش گردش وجه نقد که وضعیت و سود شرکت شما را نشان می­دهد.

 12- پیوست ها و نکات مهم

تمام اسناد اضافی که می تواند اطلاعات ارزشمند و اضافی را برای برنامه کسب ­وکار ارائه دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *