سی استارت آپ موفق ایالات متحده در سال 2020

ایالات متحده دارای بزرگترین و پیچیده ترین اقتصاد در جهان، پیشرو در حمایت از مشاغل آینده دار با سرمایه کلان است، بنابراین بهشتی برای شرکتهای استارت آپ و فناوری است. ایالات متحده مکان مناسبی برای شرکت هایی است که هدف آنها رشد سریع و تسخیر جهان است

شرکت­های استارت آپ آمریکایی که در بسیاری از صنایع فعالیت می­کنند، در وهله اول از طریق فناوری پیشگام تجارت­های جدید هستند. با تکیه بر نوآوری در ایجاد سیستم های تولیدی جدید، این شرکت ها صنایع مختلفی از جمله امور مالی، املاک و مستغلات، مسافرت، تجارت، مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل و حتی ساخت و ساز، کشتی­رانی و هوافضا را بر هم می­زنند. این شرکت­های جوان که عمدتا از دره سیلیکون و ایالت های شمال شرقی می آیند، در حال حاضر در کل ایالات متحده و حتی کل جهان فعالیت می کنند

برخی از آنها در ایالات متحده و در سطح جهانی مشهور هستند و محصولات و خدمات خود را به جمعیت زیادی ارائه می ­کنند. اما بسیاری از آنها کمتر شناخته شده ­اند، زیرا در برخی از مشاغل فعالیت می­کنند و مشکلات مربوط به مشاغل خاصی را بر عهده دارند. تمام 30 استارت آپ ارائه شده در اینجا قبلاً به وضعیت “یونیکورن” رسیده ­اند، یعنی ارزش بیش از یک میلیارد دلار دارند

فهرست 30 استارت آپ ایالات متحده با بیشترین بودجه

در اینجا لیستی از 30 استارت آپ ایالات متحده با بیشترین بودجه همراه با جزئیات مربوط به هر شرکت، کل وجوه دریافتی شرکت طبق سایت Crunchbase از مارس 2020 به همراه لینک مستقیم وب سایت هر شرکت ارائه شده است.

توجه داشته باشید که نام برخی از شرکت­هایی که مدتها به عنوان استارت آپ های برتر ایالات متحده شناخته می شوند، مانند Uber و Lyft ، در این لیست قرار نگرفته زیرا آنها اخیراً به شرکتهای عمومی تبدیل شده و عرضه اولیه سهام خود را در بورس آغاز کرده اند. بنابراین وضعیت “استارت آپ ” که به عنوان یک شرکت جوان با هدف رشد هرچه سریعتر شناخته می ­شود،  دیگر برای آنها صدق نمی کند.

30- استارت آپ Unity Technologies

 صنعت: رسانه و سرگرمی

کل بودجه: 1.3 میلیارد دلار

وب سایت: unity.com

Unity پلت­فرم و ابزارهای توسعه سه بعدی را در زمان واقعی برای خلق، فعالیت و تجربه کسب درآمد در دنیای واقعی فراهم می کند. این امکان را برای افراد در هر سطحی از مهارت فراهم می­کند تا محتوا سه بعدی ایجاد و به کار گیرند و کاربرد و درآمدزایی آنها را تسهیل می­ کند.

استارت آپ Oscar

صنعت: مراقبت های بهداشتی

کل بودجه: 1.3 میلیارد دلار

وب سایت: hioscar.com

Oscar  شرکتی متخصص در زمینه بیمه درمان است. این شرکت متکی به فناوری، طراحی و اطلاعات مراقبت­های بهداشتی افراد است و برنامه هایی به افراد، زوج ها و خانواده های فاقد بیمه درمانی در نیویورک، نیوجرسی، کالیفرنیا و تگزاس ارائه می ­کند.

استارت آپ Flex Port

صنعت: لجستیک

کل بودجه: 1.3 میلیارد دلار

وب سایت: flexport.com

Flex Port کارگزاری گمرک است، که حمل و نقل کالا را با تکیه بر فناوری روز ارائه می­دهد. Flex Port از طریق پلت­فرم آنلاین خود به مشاغل تجارت جهانی اجازه می دهد تا خدمات را به راحتی جستجو، خرید، مدیریت و پیگیری کنند، تیم متخصص لجستیک این شرکت مشکلات زنجیره تأمین را برطرف می کند تا اطمینان حاصل کند که مشتریان می توانند کالاهای خود را به موقع و با کمترین هزینه دریافت کنند.

استارت آپ Quibi

صنعت: رسانه و سرگرمی

 کل بودجه: 1.4 میلیارد دلار

وب سایت: quibi.com

Quibi کلیپ­های ویدیویی کوتاه می­سازد که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. Quibi با تأمین مالی بزرگترین شرکتهای صنعت رسانه، از جمله دیزنی، انبیسی یونیورسال، سونی پیکچرز و بسیاری از شرکتهای دیگر، روی “بیت­های سریع” قسمتهای 10 دقیقه ­ای تمرکز دارد.

استارت آپ AppLovin

صنعت: تبلیغات

کل بودجه: 1.4 میلیارد دلار

وب سایت: applovin.com

AppLovin یک پلت­فرم بازاریابی تلفن همراه است. این پلت­فرم محیط بازی موبایل را با ابزارهای تجزیه و تحلیل و اتوماسیون مبتنی بر داده در زمان مناسب ارائه می کند تا به استودیوهای بازی سازی کمک کند تجربه بازی بهتری ایجاد کنند و درآمد آنها را از محصولات خود به حداکثر برسد.

استارت آپ Snowflake

صنعت: داده کاوی

 کل بودجه: 1.4 میلیارد دلار

وب سایت: snowflake.com

Snowflake یک سرویس ذخیره داده است. این سرویس گزینه های ثابت و همچنین راه حل های مقیاس پذیر و درخواستی را برای ذخیره و تجزیه و تحلیل داده ها برای شرکت ها فراهم می کند تا حداکثر عملکرد، همزمانی و سادگی را در ذخیره سازی داده ها فراهم کند. Snowflake با هدف ترکیب انعطاف­ پذیری پلت­فرم­ های داده بزرگ و انعطاف­ پذیری ابری و کاهش هزینه پلت­فرم­های سنتی ساخته شده است.

استارت آپ Open Door

صنعت: املاک و مستغلات

کل بودجه: 1.5 میلیارد دلار

وب سایت: opendoor.com

Opendoor یک پلت­فرم املاک و مستغلات است که به خریداران، فروشندگان و معامله­ گران مسکن کمک می کند. OpenDoor از طریق سیستم عامل آنلاین خود، روند فروش ملک را ساده و تسریع می کند، در حالی که تنش، عدم­ اطمینان و ریسک ذاتی معاملات املاک و مستغلات را کاهش می دهد.

استارت آپ Pinterest

صنعت: رسانه های اجتماعی

مشاهده مطلب
استارت آپ ایرانی موفق در کانادا با ایده مهندسی سازه

کل بودجه: 1.5 میلیارد دلار

وب سایت: pinterest.com

Pinterest یک پلت فرم نشانه گذاری است که بر روی تصاویر و عکس­ها تمرکز دارد. به کاربران امکان می دهد ایده های خلاقانه را کشف کرده و تصاویر مورد علاقه خود را با “سنجاق” کردن آنها از طریق کلکسیون­های شخصی که “boards” نام دارد، ذخیره کنند. همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا با یکدیگر تماس گرفته و فعالیت های خود را در سایت دنبال کنند.

استارت آپ Avant

صنعت: خدمات مالی

 کل بودجه: 1.6 میلیارد دلار

وب سایت: avant.com

Avant در ارائه وام های شخصی تخصص دارد. بازار خدمات مالی Avant با تکیه بر داده های بزرگ و الگوریتم های یادگیری ماشین، رویکردی سفارشی و ساده را برای اعتبارات فراهم می کند، و به کاربران خود اجازه می دهد راه حل هایی برای ادغام بدهی ها، مهلت پرداخت یا پرداخت هزینه های خود پیدا کنند

استارت آپ Epic Games

صنعت: بازی

کل بودجه: 1.6 میلیارد دلار

وب سایت: epicgames.com

Epic Games شرکتی است که بازی­های ویدیویی خلق می کند و فناوری موتور بازی را به اشخاص ثالث ارائه می دهد. این شرکت سازنده چندین بازی پرفروش از جمله Unreal ، Gears of War ، series Infinity Blade و همچنین Fortnite و Paragon است.

استارت آپ Wish

صنعت: خرید و فروش

 کل بودجه: 1.6 میلیارد دلار

وب سایت: wish.com

Wish یک پلت­فرم تجارت الکترونیکی است که در درجه اول از طریق دستگاه های تلفن همراه با کاربران خود در ارتباط است. کالاهای ارزان قیمت را از شبکه جهانی تأمین کنندگان عرضه می­کند، با تکیه بر پیشرفته ترین فناوری­های جستجو، تجربه­ ای سرگرم کننده، دیداری و شخصی را برای هر کاربر ارائه می دهد.

استارت آپ Compass

صنعت: املاک و مستغلات

 کل بودجه: 1.6 میلیارد دلار

وب سایت: compass.com

Compass شرکتی در زمینه املاک و مستغلات است که پلت­فرم آنلاین املاک و مستغلات را با کارشناسان املاک و مستغلات مرتبط می کند. Compass به عنوان یک شرکت کارگزاری املاک و مستغلات فعالیت می کند، توسط اپلیکیشن و وب سایت لیستی از املاک و مستغلات را پشتیبانی می کند تا افراد علاقه مند به خرید، فروش و اجاره املاک را به هم متصل کند.

استارت آپ Vice Media

صنعت: اینترنت مصرف کننده

کل بودجه: 1.7 میلیارد دلار

وب سایت: Vice.com

Vice Media یک شرکت رسانه ای است که تعدادی مجله آنلاین و آفلاین در مورد روابط جنسی، دارو، موسیقی، مد، عکس، مسافرت، ورزش، فناوری، غذا، مسائل و اختلافات کاری ارائه می کند. این شرکت همچنین در زمینه چاپ، خبرنامه، موسیقی، پخش زنده، تلویزیون و فیلم های سینمایی هم فعالیت دارد و فیلم­هایی را در وب منتشر می کند.

استارت آپ Grail

صنعت: مراقبت های بهداشتی

کل بودجه: 1.7 میلیارد دلار

وب سایت: grail.com

Grail دستگاه­های پزشکی ویژه تشخیص زودهنگام سرطان را تولید می کند. این شرکت بر روی آزمایشات غربالگری برای کشف به موقع سرطان­ها متمرکز است. با شناسایی به موقع احتمال موفقیت افزایش می یابد.Grail با ترکیب دانش، فناوری و مطالعات بالینی در جوامع جهت یافتن سرطان در مراحل اولیه کار می کند.

استارت آپ Intarsia Therapeutics

صنعت: مراقبت های بهداشتی

کل بودجه: 1.7 میلیارد دلار

وب سایت: intarcia.com

Intarsia Therapeutics یک شرکت تولید داروهای زیستی است که در زمینه بیماری­های مزمن که نیاز به درمان طولانی مدت دارند، تخصص دارد. این شرکت به طور قابل توجهی پلت­فرم­های دارویی را ایجاد می­کند که پروتئین ها و پپتیدهای درمانی را تثبیت و تحویل می دهد، دستگاه های انتقال دارو برای درمان هپاتیت C، دیابت نوع 2 و درمان چاقی کاربرد دارد.

استارت آپ View

صنعت: علوم و مهندسی

کل بودجه: 1.8 میلیارد دلار

وب سایت: view.com

View یک شرکت تولید شیشه است. این شرکت با اتکا به تکنولوژی الکتروکرومیسم ، شیشه های هوشمند تولید می­کند که باعث افزایش و بهینه سازی میزان نور طبیعی در ساختمان می شود. View توسط شیشه خود، بازده انرژی را نیز بهبود می بخشد و توسعه ساختمانهای هوشمند و یکپارچه را تسریع می ­کند.

استارت آپ Instacart

صنعت: غذا و نوشیدنی

 کل بودجه: 1.9 میلیارد دلار

وب سایت: instacart.co

Instacart شرکتی است که در زمینه تحویل مواد غذایی و محصولات خانگی تمرکز دارد. این امکان را به مشتریان می دهد تا طیف گسترده ای از مواد غذایی را از چندین فروشگاه محلی از جمله Safeway ، Whole Foods ، Super Fresh ، Harris Teeter ، Shaw’s ، Mariano’s ، Jewel-Osco ، Stanley’s و Costco بررسی و خرید كنند.

استارت آپ Palantir

صنعت: داده ها و تجزیه و تحلیل ها

 کل بودجه: 2 میلیارد دلار

وب سایت: palantir.com

Palantir یک شرکت فناوری است که در ادغام و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ تخصص دارد. این کار برای حل برخی از مهمترین مشکلات جهان از طریق نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها برای بخش خصوصی و دولتی، از جمله ارائه راه حل در زمان بلایای طبیعی برای ساخت اتومبیل های ایمن تر است.

استارت آپ Fair

صنعت: حمل و نقل

مشاهده مطلب
مصاحبه با Jeremy miller: ساخت برند

 کل بودجه: 2.1 میلیارد دلار

وب سایت: fair.com

Fair یک شرکت لیزینگ خودرو است. با توجه به مفهوم اتومبیل به عنوان یک سرویس، اتومبیل هایی را فراهم می کند که اجاره کنندگان می توانند از آنها استفاده کنند و هر زمان بخواهند برگردند. Fair به لطف ایده خود، دسترسی به حمل و نقل را افزایش و گسترش می دهد.

استارت آپ DoorDash

صنعت: غذا و آشامیدنی

 کل بودجه: 2.1 میلیارد دلار

وب سایت: doordash.com

DoorDash یک سرویس تحویل غذا است که به کاربران امکان می دهد از طریق یک برنامه تلفن همراه از رستوران های محلی سفارش دهند. به لطف این پلت­فرم دیجیتال و سیستم تحویل دهی آن، رستوران ها می توانند مشتریان جدید پیدا کنند و از طریق تحویل در منزل به بازار بزرگی دسترسی پیدا کنند که در صورت نبود این پلت­فرم امکان ارائه را نداشتند.

استارت آپ Faraday Future

صنعت: حمل و نقل

 کل بودجه: 2.3 میلیارد دلار

وب سایت: ff.com

Faraday Future شرکتی است که وسایل نقلیه الکتریکی را توسعه می دهد. هدف آن توسعه راه حل­های جهانی برای حمل و نقل، گنجایش و مالکیت به منظور برطرف کردن مشکلات صنعت حمل و نقل از محدودیت های انرژی و ازدحام جمعیت در شهرها است.

استارت آپ Kabbage

صنعت: خدمات مالی

 کل بودجه: 2.5 میلیارد دلار

وب سایت: kabbage.com

Kabbage یک شرکت خدمات مالی است که دسترسی مشاغل کوچک را به سرمایه در گردش فراهم می کند. این شرکت داده های یک کسب و کار را برای تخمین وضعیت و محاسبه اعتبار مورد نیاز آن جمع می کند.Cabbage به لطف پلتفرم آنلاین خود، برنامه اعتباردهی را ساده، اتوماتیک و تسریع می کند.

استارت آپ SoFi

صنعت: خدمات مالی

 کل بودجه: 2.5 میلیارد دلار

وب سایت: sofi.com

(SoFi ) Social Finance  یک شرکت مالی است که طیف وسیعی از خدمات وام و مدیریت سرمایه را ارائه می دهد. SoFi به ویژه به افراد متخصص جوان وام می دهد و به آنها کمک می کند صرف نظر از خرید خانه ، پس انداز وام دانشجویی، رشد شغلی یا سرمایه گذاری برای آینده، پس انداز کنند، خرج کنند، وام بگیرند و سرمایه گذاری کنند.

استارت آپ Magic Leap

صنعت: سخت افزار

 کل بودجه: 2.6 میلیارد دلار

وب سایت: magicleap.com

Magic Leap شرکت تکمیل کننده واقعیت است که فناوری  wearable را برای تعامل با دستگاه های دیجیتال و تجسم داده ها ایجاد می کند. این شرکت headset را ارائه کرده که تصاویری غیر قابل تشخیص از اشیا واقعی تولید می کند و آنها را به طور یکپارچه در محیط کاربری ادغام می کند.

استارت آپ Rivian

صنعت: حمل و نقل

کل بودجه: 3.1 میلیارد دلار

وب سایت: rivian.com

Rivian یک شرکت تولید کننده خودرو و فناوری خودروسازی است. Rivian در حال توسعه سبدی از محصولات از جمله وسایل نقلیه نیمه مستقل و الکتریکی، شاسی و باتری است، هدف آن پیشرفت در حرکت پایدار است.

استارت آپ SpaceX

صنعت: علوم و مهندسی

کل بودجه: 3.2 میلیارد دلار

وب سایت: spacex.com

(SpaceX ) Space Exploration Technologies Corporation  شرکتی تخصصی در زمینه حمل و نقل فضایی است که هدف آن بهبود هزینه و قابلیت اطمینان دسترسی به فضا است. این شرکت، به ویژه با تمرکز روی وسایل پرتاب قابل استفاده مجدد، موشک و فضاپیما طراحی، تولید و پرتاب می کند.

استارت آپ Argo AI

صنعت: حمل و نقل

کل بودجه: 3.6 میلیارد دلار

وب سایت: argo.ai

Argo AI شرکتی در زمینه توسعه فناوری رانندگی خودکار است. شرکت Argo AI با ساخت هوش مصنوعی برای رانندگی با اتومبیل های خودکار، در بخش خودروسازی شرکای خود را در ساخت وسایل نقلیه ایمن­تر، مقرون به صرفه، راحت و قابل دسترس یاری می­ کند.

استارت آپ Airbnb

صنعت: اینترنت مصرف کننده

 کل بودجه: 4.4 میلیارد دلار

وب سایت: airbnb.com

Airbnb بازاری مخصوص مسافران است تا اتاق ها، آپارتمان ها، خانه ها و اقامتگاه­های بی نظیر را در سراسر جهان بیابند. این پلت­فرم کمک می­کند تا فضاهای خاص را فهرست، کشف و رزرو کنند و رزرو و تراکنش­های مالی را تسهیل می­ کند.

استارت آپ Juul

صنعت:  لوازم الکتریکی مصرفی

 کل بودجه: 15.1 میلیارد دلار

وب سایت: juul.com

Juul یک شرکت الکترونیکی است که در  زمینه سیگارهای نیکوتین و موارد جایگزین برای افراد سیگاری تخصص دارد. این شرکت سیگارها را با کنترل دما تنظیم می­کند و می­تواند سیگارها را با فرمولاسیون مایع الکترونیکی از جمله نیکوتین، روغن­های طبیعی، عصاره ها و طعم دهنده­ ها پر کند.

استارت آپ The We Company

صنعت: املاک و مستغلات

 کل بودجه: 22.5 میلیارد دلار

وب سایت: we.co

We Company The شرکتی است که به ارائه فضاهای کاری پویا که خلاقیت، تمرکز و همکاری را افزایش می دهند، اختصاص داده شده است. ضمن ایجاد محیط سازمان یافته جهت خدمات، رویدادها و فناوری­ها برای اعضای خود، فضاهای کاری اصلی و مشترک ایجاد می کند.

منبع :https://disfold.com/top-us-startups/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]