سی استارت آپ موفق کانادایی در سال 2020

کانادا با یک اقتصاد متنوع و پیشرفته از نظر تکنولوژی، تعجب آور نیست که میزبان بسیاری از شرکت­های استارت آپ و فناوری است. به لطف محیط استارت آپی تکامل یافته، کانادا به تعدادی از استارت آپ ­های محلی خود کمک کرده است تا در سطح ملی گسترش یافته و توسعه خود را در سراسر جهان آغاز کنند.

استارت آپ ­های ذکر شده در اینجا در تعدادی از صنایع و مشاغل فعالیت دارند، اما با وجود تعداد زیادی از شرکت­ها که از طریق نرم افزار یا پلت­فرم مبتنی بر ابر فعالیت می کنند، استارت آپ های فناوری به وضوح پیشرو هستند. از فروشگاه­ها گرفته تا فین تک، از سخت ­افزار گرفته تا هوش مصنوعی، استارت آپ ­های کانادایی در حال استفاده از فناوری برای پیشرفت­های جدید و ایجاد تحول در تعداد زیادی از صنایع هستند.

برخی از این شرکت­ها قبلاً در کانادا مشهور بوده اند و با محصولات و خدمات خود به جمعیت زیادی دسترسی دارند. بسیاری از استارت آپ ­ها کمتر شناخته شده ­اند، زیرا آنها در مشاغل کوچک متمرکز هستند و مشکلات مربوط به مشاغل خاصی را بر عهده می­گیرند، اما برخی از آنها هنوز تبدیل به پیشروان ملی در زمینه خود و یا حتی تاثیرگذار در عرصه تجارت بین ­الملل نشده اند. تعدادی از این شرکت­ های استارت آپ از طریق رویکرد نوآورانه و دستیابی گسترده به بازارهای ملی و جهانی موفق شده ­اند، به وضعیت خوب “Unicorn” برسند، یعنی ارزشی بیش از یک میلیارد دلار آمریکا دارند.

فهرست 30 استارت آپ برتر کانادا با بیشترین بودجه

در اینجا لیست 30 استارت آپ برتر کانادایی با بیشترین بودجه و با جزئیات مربوط به هر شرکت، کل وجوه دریافتی شرکت به دلار آمریکا یا دلار کانادا، طبق سایت Crunchbase ، از5 مه 2020 (با  نرخ تبدیل دلار کانادا به دلار آمریکا 0.7114) همراه با لینک مستقیم وب سایت هر شرکت آورده شده است.

استارت آپ LoginRadius

صنعت: حریم خصوصی و امنیت

کل بودجه: 19.3 میلیون دلار

وب سایت: loginradius.com

LoginRadius پلت­فرم تخصصی در زمینه هویت مشتری و مدیریت دسترسی به وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه را فراهم می کند. این امکان را برای بیش از 3500 شرکت فراهم می کند تا از طریق برنامه ابری خود به راحتی و همراه با امنیت با مشتریان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

استارت آپ District M

صنعت: تبلیغات

 کل بودجه: 20 میلیون دلار

وب سایت: districtm.net

District M یک پلت­فرم تبادل تبلیغات است. این استارت آپ یک بازار مناسب با راه­ حلهای برنامه­ ریزی شده برای ناشران و تبلیغ کنندگان فراهم می کند تا بتوانند به سرعت و به راحتی متصل شوند، و فرصت­ها را برای هماهنگی با پیشنهاد و تقاضای تبلیغات دیجیتال به حداکثر برسانند.

استارت آپ Untethered AI

صنعت: سخت افزار

کل بودجه: 20 میلیون دلار

وب سایت: untether.ai

Untethered AI در توسعه پردازنده های کم مصرف تخصص دارد. با هدف بهینه سازی میزان مصرف انرژی، هدف آن کاهش مصرف پردازنده ها با حفظ عملکرد استنباطی شبکه های عصبی است و یک راه حل کاملاً انعطاف پذیر ارائه می دهد.

استارت آپ Zutara Therapeutics

صنعت: دارویی سازی

کل بودجه: 25.3 میلیون دلار

وب سایت: zucara.ca

Zutara Therapeutics به پیشگیری از افت قند خون در بیماران دیابتی اختصاص دارد. Zutara Therapeutics با توسعه فناوری تنظیم هورمون لوزالمعده، نتایج قابل توجهی را برای جلوگیری از افت قند خون و برگشتن سطح طبیعی گلوکز خون نشان داده که مزیت آشکاری نسبت به سایر روش های درمانی دارد.

استارت آپ Auvik

صنعت: فناوری اطلاعات

 کل بودجه: 33.3 میلیون دلار

وب سایت: auvik.com

Auvik نرم افزاری مبتنی بر ابر را برای اتوماسیون و تسهیل نظارت و مدیریت شبکه برای ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده فناوری اطلاعات ارائه می دهد. Auvik به ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده کمک می کند تا قابلیت مشاهده ، مستندسازی و نظارت بیشتر را بر روی شبکه های کاربران انجام دهند و کارهای وقت گیر به صورت خودکار انجام شود.

استارت آپ Xanadu

صنعت: محاسبات کوانتومی

 کل بودجه: 35.6 میلیون دلار

وب سایت: xanadu.ai

Xanadu شرکتی است که روی محاسبات کوانتومی تمرکز دارد. هدف آن استفاده از کوانتوم بر اساس تقاضا برای ارائه قدرت محاسباتی برای حل مشکلات دنیای واقعی است. Xanadu دانشمندان و متخصصان صنعت را مجدداً دور هم جمع می­کند تا تحقیقات و تجارت را با هم ترکیب کند تا یک سرمایه گذاری گسترده و بزرگ ایجاد کند.

استارت آپ Coinsquare

صنعت: خدمات مالی

کل بودجه: 53 میلیون دلار کانادا

وب سایت: coinsquare.com

Coinsquare پیشرفته ­ترین پلت­فرم معاملات ارزهای رمزپایه در کانادا است. این شرکت در سال 2014 تاسیس شد و امکان معامله با بیت­ کوین، اتریوم، ریپل، لیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را فراهم می­کند. Conosquare با تمرکز بر امنیت و راحتی در حال راه ­اندازی یک شرکت خدمات مالی با تکیه بر فناوری Blockchain است.

استارت آپ Uberflip

صنعت: نرم افزار سازمانی

 کل بودجه: 42 میلیون دلار

وب سایت: uberflip.com

Uberflip پلت­فرمی را برای ایجاد، مدیریت و بهینه سازی تولید محتوا فراهم می­کند. Uberflip از طریق پلت فرم بازاریابی محتوا به بازاریابان کمک می­کند تا محتوای خود را برای افزایش اشتغال، تولید و تقاضا بکار گیرند و از اهرم محتوای بهتر برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

استارت آپ MindBrid

صنعت: خدمات مالی

مشاهده مطلب
روش های اندیشیدن به ایده های استارت آپ کدامند؟ ۵ مرحله رسیدن به ایده استارت اپ

کل بودجه: 42.3 میلیون دلار

وب سایت: mindbridge.ai

MindBridge که به حسابرسی مالی از طریق هوش مصنوعی اختصاص یافته است، از یادگیری ماشینی برای تشخیص ناهنجاری ها، خطاها و تقلب استفاده می­کند. این استارت آپ به چندین صنعت کمک می­کند تا ضررهای مالی خود را به حداقل برسانند، ظرفیت­های انسانی را تقویت کنند و اعتماد به داده های مالی را افزایش دهند.

استارت آپ BenchSci

صنعت: بیوتکنولوژی

کل بودجه: 44.6 میلیون دلار

وب سایت: benchsci.com

Bench Sci دانشمندان داروساز را با هوش مصنوعی زیست پزشکی پیشرفته توانمند می­کند تا به آنها در انجام آزمایش­ها کمک کند. این استارتاپ پلت­فرمی را فراهم می­کند که داده های دنیا در مورد علوم زیستی را جمع ­آوری می­کند، به کاربرد الگوریتم­های یادگیری ماشین کمک می­کند و کاربران را قادر می سازد تا نتایج را در یک رابط کاربری ساده و روشن برای گسترش سریع ارائه دهند.

استارت آپ Kira Systems

صنعت: هوش مصنوعی

 کل بودجه: 65 میلیون دلار کانادا

وب سایت: kirasystems.com

Kira Systems یک سیستم نرم افزاری یادگیری ماشین است که در بررسی و تحلیل قرارداد تخصص دارد. این استارت آپ متون را در قراردادها و سایر اسناد شناسایی، استخراج و تجزیه و تحلیل می­کند، سیستم­های Kira به ویژه برای اعتبار سنجی، مدیریت دانش، تحلیل­ اجاره ­نامه و انطباق با مقررات بسیار مفید است.

استارت آپ Bench

صنعت: خدمات مالی

 کل بودجه: 49.1 میلیون دلار

وب سایت: bench.com

Bench شرکتی است که به اتوماسیون حسابداری و مالی برای مشاغل کوچک اختصاص دارد. Bench ترکیبی از یک پلت­فرم مبتنی بر ابر و تیمی از حسابداران است، راهکارهای کارآمدی را حسابداری ارائه می دهد که با مهارت حسابداری تلفیق شده است که در وقت نیز صرفه جویی می­کند

استارت آپ Sensibill

صنعت: خدمات مالی

کل بودجه: 50.4 میلیون دلار

وب سایت: getsensibill.com

Sensibill یک پلت­فرم پویا برای مدیریت دریافت­های دیجیتالی از طریق اپلیکیشن­های بانکداری تلفن همراه فراهم می­کند. Sensibill از طریق راهکار مدیریت دریافت خود، به بانک ها و موسسات مالی بزرگ اجازه می دهد به بازار دست نخورده فریلنسرها به همراه کارآفرینان باهوش دیجیتال و شرکت های کوچک و متوسط ​​ دسترسی پیدا کنند.

Tulip Retail

صنعت: تجارت و خرید

 کل بودجه: 51.2 میلیون دلار

وب سایت: tulip.com

Tulip Retail مجموعه ای از ابزارهای دیجیتالی که به طور انحصاری برای فروشگاه­ها ساخته شده است را فراهم می­کند. Tulip از طریق پلت­فرم مبتنی بر ابر، به کارکنان فروشگاه کمک می کند تا فروشگاه خود را بهتر مدیریت کنند و از طریق کمک به خرید، ارتباط با فروشگاه، نرم افزار نقطه فروش و موارد دیگر تجربه خرید از کانال جامع را به مشتریان ارائه دهد.

استارت آپ TrackTik

صنعت: نرم افزار

 کل بودجه: 52.8 میلیون دلار

وب سایت: tracktik.com

TrackTik یک نرم افزار عملیاتی در زمینه امنیت است که در دستیابی به عملکرد بهتر تجاری و کاهش ریسک کمک می­ کند. این استارت آپ به شرکت­های امنیتی اجازه می دهد تا فرآیندهای خود را از طریق ردیابی، برنامه ریزی، گزارش و ارسال ویژگی ها بهینه و استاندارد کنند.

استارت آپ MedAvail

صنعت: مراقبت های بهداشتی

کل بودجه: 53.7 میلیون دلار

وب سایت: medavail.com

MedAvail Technologies یک شرکت فناوری در زمینه مراقبت های بهداشتی است که به توزیع داروهای تجویز شده و داروهای بدون نسخه از طریق داروخانه ­های سلف سرویس، برنامه تلفن همراه، باجه و داروخانه های سیار می ­پردازد. MedAvail امکان توزیع دارو در مکان­های دور دست مانند محل کار، کلینیک­ها، بیمارستان­ها و فروشگاهی را می ­­دهد.

استارت آپ Elastic Path

صنعت: تجارت و خرید

 کل بودجه: 54.2 میلیون دلار

وب سایت: elasticpath.com

Elastic Path  نرم افزار تجارت جامعی را برای کمک به مشاغل جهت افزایش درآمد محصولات، خدمات و محتوای خود ارائه می­دهد. به شرکت ها این امکان را می دهد تا نیازهای مشتریان خود را از طریق بررسی خرید و مصرف بشناسند تا مشارکت و اقبال مصرف کنندگان برای خرید محصولات را به حداکثر برسانند.

استارت آپ Dialogue

صنعت: مراقبت های بهداشتی

کل بودجه: 56 میلیون دلار

وب سایت: dialog.co

Dialogue یک پلت­فرم پزشکی از راه دور است که سیستم مراقبت­های بهداشتی کانادا را تقویت و تکمیل می­کند. این استارت آپ راه­های ارتباطی را برای بیماران فراهم می­کند تا مستقیماً با متخصصان مراقبت­های بهداشتی در تمام زمینه­ ها ارتباط برقرار کنند.

استارت آپ Deep Genomics

صنعت: بیوتکنولوژی

 کل بودجه: 56.7 میلیون دلار

وب سایت: deepgenomics.com

Deep Genomics شرکتی است که از هوش مصنوعی برای ساخت داروهای ژنتیکی با تمرکز بر توسعه پیش بالینی درمان­ های الیگونوکلئوتید استفاده می­کند. پلت­فرم این استارت آپ در یافتن کاندیداهای دارویی برای بهبود بیماری های ژنتیکی خاص با پیش ­بینی تغییرات فنوتیپ­های مولکولی تخصص دارد.

استارت آپ AlayaCare

صنعت: مراقبت های بهداشتی

کل بودجه: 98.8 میلیون دلار

وب سایت: alayacare.com

مشاهده مطلب
نگاهی به 20 کار آفرین کانادایی در سال 2020

AlayaCare پلت­فرم نرم افزاری و محیط سخت افزاری برای آژانس های مراقبت در منزل فراهم می کند تا خدمات سلامتی را ارائه دهند. این امکان را به مشتریان خود می دهد تا خدمات بهتری به بیماران خود ارائه دهند و در نهایت آنها را قادر می سازد زندگی بهتری داشته باشند در حالی كه هزینه ­های مراقبت­های بهداشتی را نیز کاهش می­ دهند.

استارت آپ Top Hat

صنعت: آموزش

 کل بودجه: 104.4 میلیون دلار

وب سایت: tophat.com

TopHat بستری برای تعاملات و ارتباطات دوجانبه دانشجویان فراهم می­کند. Top Hat به اساتید دانشگاه در فعال سازی کلاسها، تحول در ساختار سنتی و منفعلانه دانشگاه با استفاده از آزمونها، نظرسنجی­ها و شبیه سازی­ها برای تدریس کمک می ­کند.

استارت آپ Ritual

صنعت: غذا و نوشیدنی

 کل بودجه: 112.9 میلیون دلار

وب سایت: ritual.co

Ritual یک برنامه نوآورانه سفارش جمعی است که افراد می توانند قبل از ورود به رستوران­ها یا کافی­ شاپ ها بصورت آنلاین سفارش بدهند. به علاوه این امکان را می دهد تا سفارشات را اضافه کنند، این نوع از سفارشات جمعی اجازه می دهد تا در وقت مشتری صرفه جویی شود و درآمد فروشندگان افزایش یابد.

استارت آپ Breather

صنعت: املاک و مستغلات

 کل بودجه: 122.5 میلیون دلار

وب سایت: breather.com

Breather دسترسی به فضاهای کاری انعطاف پذیر را براساس ساعت، روز یا ماه فراهم می­کند. Breather با ارائه برنامه و فضای کاری به عنوان خدمات، فضای کاری را بدون اجاره ­های سنتی و تاخیر برای هر شرکت یا پیمانکاران به ارمغان می ­آورد، زیرا مشاغل پویا در حال تغییر سریع هستند.

استارت آپ ApplyaBroad

صنعت: آموزش

کل بودجه: 172.6 میلیون دلار کانادا

وب سایت: applyboard.com

ApplyaBroad بستری است که به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا برای تحصیل در موسسات آموزشی خارج از کشور اقدام کنند. این استارت آپ یک سیستم امن برای دانشجویان در سراسر جهان فراهم می کند تا برنامه ها ، نیازها و فرآیندهای آنها را برای موفقیت در تحصیل در خارج از کشور مدیریت کنند. ApplyaBroad در کانادا مستقر است، و دفتر خود را در بسیاری از کشورها از جمله چین، نپال ، ویتنام و هند افتتاح کرده است.

استارت آپ Miovision

صنعت: حمل و نقل

کل بودجه: 137.7 میلیون دلار

وب سایت: miovision.com

Miovision برای به حداقل رساندن تاثیرات زیست محیطی و ناکارآمدی حمل و نقل، فناوری های شبکه حمل و نقل را توسعه می دهد. این استارت آپ نرم افزار و سخت افزار هوش مصنوعی را برای برنامه ریزی و عملیات سیگنال ترافیک فراهم می­کند، و به “شهرهای هوشمند” کمک می کند تا ساختار هزینه و دقتشان را بهبود ببخشند.

استارت آپ Ecobee

صنعت: اتوماسیون خانگی

 کل بودجه: 149.4 میلیون دلار

وب سایت: ecobee.com

Ecobee ترموستات­های هوشمندی برای صرفه­ جویی در انرژی خانه­های مسکونی و تجاری ارائه می­کند. Ecobee با ترموستات Wi-Fi، دیجیتال و قابل برنامه ­ریزی، امکان تنظیم دما در خانه ­های ویلایی، خانه ­های آپارتمانی و دفاتر را به راحتی و از راه دور فراهم می­ کند.

استارت آپ Touch Bistro

صنعت: نرم افزار سازمانی

 کل بودجه: 224.1 میلیون دلار

وب سایت: touchbistro.com

TouchBistro پلت­فرم نرم افزاری ویژه­ ای را برای رستوران ها ارائه می­کند. این استارت آپ به پیشخدمت های رستوران اجازه می­دهد تا سفارشات مشتریان را فوراً از طریق یک سیستم ورودی واحد که باعث کاهش خطاها و افزایش کارایی می شود­، به آشپزخانه و بار تحویل دهند. این منوهای تأثیرگذار با جزئیات و تصاویر، امکان به روزرسانی سریع و راحت یا حتی انتشار در وب را دارند.

استارت آپ Element AI

صنعت: هوش مصنوعی

 کل بودجه: 257.5 میلیون دلار

وب سایت: elementai.com

Element AI یک شرکت هوش مصنوعی است که با توسعه مجموعه نرم افزارهای مجهز به هوش مصنوعی به سازمان ها کمک می کند تا قوی تر ، ایمن تر و چابک تر شوند. این به ویژه در صنایعی که داده ها مهم هستند شامل بیمه ، بازارهای سرمایه ، بانکداری و مدیریت ثروت ، تولید ، خرده فروشی ، امنیت سایبری و حمل و نقل و تدارکات درگیر است.

استارت آپ Movie

صنعت: خدمات مالی

 کل بودجه: 330 میلیون دلار

وب سایت: nuvei.com

Nuvid یک شرکت پرداخت الکترونیکی است و بیش از 14 میلیارد دلار معاملات در سال را پردازش می کند. این راه حل برای شرکای شامل سازمانهای مستقل فروش ، فروشندگان نرم افزار یکپارچه ، تسهیل کننده پرداخت ، توسعه دهندگان و سیستم عامل های تجارت الکترونیکی برای پردازش یکپارچه پرداخت های فروشگاهی ، آنلاین و تلفن همراه ارائه می دهد.

استارت آپ Coveo

صنعت: نرم افزار سازمانی

 بودجه کل: 339.4 میلیون دلار

وب سایت: coveo.com

Coveo موتورهای جستجوگر و پیشنهادی مبتنی بر هوش مصنوعی را فراهم می کند. این به سازمانها کمک می کند تا از طریق اطلاعات مربوط به زمینه در هر تعامل در مدیریت ارتباط با مشتری ، برنامه های خدمات مشتری ، اینترنت و وب سایت های خود ، تجربیات شخصی را ارائه دهند.

منبع: https://disfold.com/top-canadian-startups/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با ما whatsapp