سی استارت آپ برتر جهان در زمینه فناوری مالی در سال 2020

کد مقاله: takba0029

استارت آپ های فناوری مالی در تلاش­ هستند تا تحولی در امور مالی و نحوه استفاده و مدیریت پول توسط افراد و مشاغل ایجاد کنند. برای مقابله با بحران و نیازهای مالی، استارت آپ های فناوری مالی، بانک ها و سایر بنیادهای مالی را از طریق نوآوری در چندین بخش مالی و صنایع، به چالش کشیده­ اند.

شرکت­های فناوری مالی که معمولا به آنها شرکت­های فین تک گفته می­ شود، عموما مدل ­های سنتی کسب ­و کار را از طریق نوآوری مالی برهم می­زنند. آنها با اتکا بر فناوری­ های ساده تر تجاری در برابر فعالان مالی سنتی که از روش­های ناکارآمدی برای انجام تجارت استفاده می­ کنند، وارد رقابت می ­شوند تا به مخاطبان گسترده ­تری برسند و یا مشتریان خاص خود را جذب کنند.

استارت آپ های فین تک که مدل­های جدید کسب­ و کار موفق را پیاده­ سازی می­ کنند، از آنجایی که در صنعتی تکامل می­ یابند که پول یک کالا است، اغلب منافع زیادی را به سرعت بدست می­ آورند. بنابراین بسیاری از شرکت­هایی که در لیست زیر قرار دارند گرچه هنوز به بازارهای بزرگ و حاشیه عملیاتی سودآور نرسیده ­اند، ولی سرمایه زیادی را برای توسعه مدل­های امیدوار کننده خود در مدت زمان کوتاه جمع آوری کرده ­اند.

با توجه به بازارهای واقعی و بخش­های مالی که با موفقیت توسط شرکت ­های فین تک اداره می­ شوند، باید یادآور شویم که تعدادی از استارت آپ­­ها بانک دیجیتالی هستند که به آنها “بانک­های مجازی” و یا “بانک­های جدید” نیز گفته می­شود. موفقیت این نوع از بانک­های جدید ثابت می­ کند که مدل تجاری بانکداری بدون شعبه فیزیکی در حال گسترش در سراسر جهان است.

تعدادی از مراکز خدماتی و بنگاه­های مالی از جمله بیمه ( به استارت آپ های فناوری بیمه که اغلب به آنها “اینسورتک” گفته می­شود)، پردازش پرداخت­ها، کارگزاری بورس، تراکنش­های مالی، وثیقه گذاری و غیره از بین می­ روند.

در بسیاری از موارد، نوآوری در فناوری­ های مالی ناشی از ایجاد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم وغیره است، فناوری بنیادی Blockchain امکان تمرکز زدایی و امنیت آنها را فراهم می­ کند. تعدادی از شرکت­های استارت آپ با مدیریت دفاتر مالی غیر متمرکز و ایمن با هزینه ­­ای کمتر از فناوری قبلی، از این فناوری­ ها برای ایجاد روش­های کارآمدتر برای تجارت استفاده می­ کنند.

البته، از آنجا که بازار آمریکا بسیار بزرگتر و آزادتر از بازارهای دیگر است، تعجبی ندارد که تعداد زیادی از این 30 استارت آپ برتر در زمینه فین­ تک، استارت آپ های آمریکایی هستند. با این حال، به لطف تمرکز اقتصاد سنتی انگلیس در صنعت مالی و شهر لندن که یکی از مراکز مالی برتر جهان است، شرکت­های استارت آپ انگلیسی نیز بخوبی خود را در زمینه فین تک نشان داده ­اند.

دو استارت آپ وام دهنده چینی نیز به این لیست راه پیدا کرده ­اند، اگرچه باید توجه داشت که فقط استارت آپ­ها در این لیست گنجانده شده ­اند. چین شرکت­ های دیگری در زمینه خدمات مالی  نیز دارد که در لیست شرکت­های عمومی یا بخشی از بزرگترین شرکت­های فناوری این کشور ذکر شده ­اند مانند بزرگترین شرکت فین تک چینی به نام Ant Financial  که بخشی از گروه Alibaba به حساب می ­آید.

این مورد در سراسر جهان نیز وجود دارد، زیرا بسیاری از استارت آپ های فین تک به سرعت به موفقیت می­رسند، آنها همچنین به­ سرعت به وضعیت چند ملیتی درمی­ آیند، یا در لیست شرکت­های عمومی هستند، و یا خریداری می­شوند که باعث می ­شود دیگر نتوانند به عنوان استارت آپ شناخته شوند. تعدادی از شرکت­های موفق فین تک در این وضعیت قرار دارند مانند Paypal  شرکت پیشگام پرداخت. دیجیتال، که به یکی از بزرگترین شرکت­های فناوری ایالات متحده تبدیل شده است.

بسیاری از این 30 استارت آپ لیست شده در اینجا، در کشور خود معروف هستند زیرا محصولات و خدمات خود را به افراد زیادی ارائه می­دهند. بنابراین همه آنها به مرحله “خطرپذیری” رسیده­اند یعنی ارزشی بیش از یک میلیارد دلار دارند. و اینکه شرکت­های فین تک تمایل دارند در میان موفق ترین و سریع­ترین استارت آپ ها در سراسر جهان قرار بگیرند.

فهرست 30 استارت آپ فین ­تک با سرمایه زیاد در سراسر جهان

 در اینجا لیستی از 30 استارت آپ برتر فین تک با بودجه زیاد آمده ­است، جزییات مربوط به هر شرکت، میزان کل سرمایه دریافتی توسط شرکت طبق وب سایت Crunchbase از اکتبر سال 2020 ، و با واحد دلار در آمریکا و یورو در انگلیس و یوان در چین ( با نرخ تبدیل هر دلار 3043/1 یورو ، هر دلار 7444/6 یوان)، به همراه لینک وب سایت هر شرکت ذکر شده است.

30- استارت آپ Marqeta

خدمات: صدور و پردازش کارت

میزان سرمایه: 528 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده

 دفتر مرکزی: اوکلند ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2010

وبسایت: Marqeta .com

Marqeta بستری برای صدور کارت شرکت­ها جهت توسعه و مدیریت برنامه­ های پرداختی، فراهم می­کند. Marqeta  به لطف زیرساخت پردازش پرداخت، مجموعه ­ای از ابزارهای اختصاصی و یک رابط برنامه نویسی API ، به شرکت­ها امکان می ­دهد تا برای ایجاد نوآوری، آزمودن و استفاده­ های تجاری و پرداخت­های متناسب از سیستم­ کارت اختصاصی خود استفاده کنند.

29-استارت آپ Coinbase

خدمات: ارز رمزنگاری شده

میزان سرمایه: 547 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2012

وبسایت: Coinbase.com

Coinbase یک مبادله­ گر ارز دیجیتال است. به کاربران، مصرف­ کنندگان، بازرگانان و معامله­ گران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از جمله بیت­ کوین، اتریوم، لیتو کوین، تزوس و غیره را می­دهد. Coinbase به کاربران امکان می­ دهد کیف پول بیت کوین ایجاد کنند و نیز با اتصال به حساب­های بانکی خود به خرید و فروش بیت­ کوین و ارزهای دیجیتالی دیگر بپردازند. Coinbase به لطف رابط برنامه نویسی خود، برنامه نویسان را قادر می سازد تا پرداختی بابت اپلیکیشن­های خود را با ارزهای دیجیتال دریافت کنند.

28- استارت آپ Dianrong

خدمات: اعطای وام P2P

میزان سرمایه: 549 میلیون دلار

کشور: چین

 دفتر مرکزی: شانگهای

سال تاسیس:2013

وبسایت: Dianrong.com

Dianrong یک بازار آنلاین برای وام­ های همتا است. این بازار آنلاین اطلاعات مالی و سرویس­ها و تکنولوژی تطبیق معاملات را به افراد و مشاغل کوچک و متوسط ارائه می ­دهد تا به راحتی وام دریافت و پرداخت کنند.Dianrong به لطف زیرساخت ­های فناوری خود، به شما این امکان را می­ دهد تا بتوانید طیف گسترده­ ای از محصولات و استراتژی­ وام ­ها را طراحی و شخصی سازی کنید.

27- استارت آپ Atom Bank

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 429 میلیون یورو

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: دورهام

سال تاسیس:2014

وبسایت: atombank.co.uk

Atom Bank  یک موبایل بانک است. این اپلیکیشن منحصرا از طریق یک تلفن همراه کار می­کند و به مشتریان خود این امکان را می­دهد تا ضمن پشتیبانی آنلاین از مدل ارزان قیمت آن بهره­ مند شوند. Atom Bank همچنین مجموعه ­ای از محصولات بانکی شخصی و تجاری را ارائه می­ دهد.

26- استارت آپ WeLab

مشاهده مطلب
سی استارت آپ موفق آلمان در سال 2019

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 581 میلیون دلار

کشور: هنگ کنگ

 دفتر مرکزی: هنگ کنگ

سال تاسیس:2013

وبسایت: welab.co

Welab یک بانک دیجیتالی با سرویس کامل است. این امکان را به افراد می­دهد تا حساب بانکی باز کنند و پول خود را از طریق تلفن همراه با استفاده از تعدادی خدمات مالی ابتکاری مدیریت کنند. به ویژه راه­ حل­هایی برای تامین مالی کاربران و کارت­های اعتباری مجازی برای افراد و همچنین وام برای مشاغل ارائه می­ دهد. Wela با برندهای متفاوتی در هنگ ­کنگ، چین و اندونزی فعالیت دارد.

25- استارت آپ PolicyBazaar

خدمات: بیمه

میزان سرمایه: 627 میلیون دلار

کشور: هند

 دفتر مرکزی: گورگائون

سال تاسیس:2008

وبسایت: policybazaar.com

PolicyBazaar یک برنامه جامع در زمینه بیمه­ است. این امکان را برای کاربران فراهم می­کند تا بیمه درمانی، بیمه اتومبیل، بیمه دوچرخه، بیمه­ نامه­ های مسافرتی را بر اساس قیمت، کیفیت و مزایای اصلی به همراه خدماتی برای امنیت مالی و بازده رقابتی مقایسه کنند.

24- استارت آپ Carta

خدمات: مدیریت سهام

میزان سرمایه: 628 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: پالو آلتو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2012

وبسایت: carta.com

Carta یک شرکت تخصصی نرم ­افزاری در زمینه  برآورد ارزش و مدیریت سهام است. این برنامه به استارت آپ ها در مرحله بذری و قبل از عرضه سهام اولیه اختصاص داده شده، Carta  به این شرکت­ها و موسسین، کارمندان و سرمایه گذاران آنها اجازه می­ دهد به مدیریت دارایی خود اعم از سهام، اوراق بهادار، ضمانت نامه ­ها و غیره از طریق یک پلت فرم واحد بپردازند.

23- استارت آپ  Next Insurance

خدمات: بیمه کسب و کار

میزان سرمایه: 631 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: پالو آلتو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2016

وبسایت: next-insurance.com

Next Insurance بیمه آنلاین به مشاغل کوچک و کارآفرینان ارائه می ­دهد. Next Insurance  به لطف فناوری خود، با حذف عوامل و موارد اضافی و همچنین مدیریت سریع مطالبات، قیمت­ های جذابی را ارائه می­ دهد. بیمه نامه­ های متنوعی را برای افراد در طیف وسیعی از مشاغل از جمله پیمانکاران، ساخت و ساز، پرورش اندام، نظافت­، زیبایی، سرگرمی، آموزش و موارد دیگر طراحی کرده است.

22-  استارت آپ Tradeshift

خدمات: پردازش معاملات

میزان سرمایه: 661 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2009

وبسایت: tradeshift.com

Tradeshift بستری را برای مدیریت و پرداخت در زنجیره تامین فراهم می­کند. به شرکت­ها در هر اندازه ­ای اجازه می­ دهد تا با تامین کنندگان خود ارتباط برقرار کنند، فاکتورهای الکترونیکی تحویل بدهند، پرداخت­ها را مدیریت کنند و محصولات را سریعتر دریافت کنند. به لطف Tradeshift ، شرکت­ها می­توانند در زنجیره­ های تامین خود با سهولت و کارایی بیشتری کار کنند و تامین کنندگان می­توانند سفارشات، فاکتورها و جریان نقدی خود را بهتر مدیریت کنند.

21- استارت آپ Jiabao

خدمات: اعطای وام P2P

میزان سرمایه: 4.5 میلیون یوان

کشور: چین

 دفتر مرکزی: بیجینگ

سال تاسیس:2014

وبسایت: Jiedaibao.com

Jie Bao بازاری برای وام­های همتا است. به افراد و شرکت­های از طریق پلت­فرم آنلاین خود امکان می دهد که از یکدیگر وام بگیرند، و به مشخص شدن نرخ بهره، ایجاد قراردادهای قانونی و اطلاع از زمان بازپرداخت و انقضا کمک می ­کند. به لطف Jie Bao ، وام­ گیرندگان می ­توانند به راحتی بازپرداخت، تمدید یا تسویه بدهی­ های خود را انجام دهند و یا به میانجی­ گری و دادرسی بپردازند.

20- استارت آپ BGL Group

خدمات: بیمه اشخاص

میزان سرمایه: 585 میلیون یورو

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: پیتربورو

سال تاسیس:1992

وبسایت: bglgroup.co.uk

BGL Group ارائه دهنده خدمات بیمه­ ای و مالی به خانوار است. BGL Group از سال 1992 فعالیت خود را آغاز کرده، سپس فعالیت­های خود را با استفاده از فناوری جدید تغییر داده و به یک توزیع کننده دیجیتال پیشرو در محصولات بیمه و مالی تبدیل شده است. این شرکت همچنین دارای وب سایت های مقایسه قیمت از جمله comparethemarket.com در انگلستان و LesFurets.com در فرانسه است.

19- استارت آپ Brex

خدمات: کارت اعتباری شرکت­های بزرگ

میزان سرمایه: 732 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2017

وبسایت: brex.com

Brex شرکتی است که خدمات کارت­های اعتباری تجاری و حساب­های مدیریت وجه نقد را به شرکت­های فناوری ارائه می­دهد. Brex به لطف پلت­فرم مالی خود این امکان را به شرکت­ها می­ دهد تا هنگام راه ­اندازی، ارزیابی و توسعه، امورمالی خود را مدیریت کنند، و نیز بودجه شرکت را از امتیازات و اعتبارات شخصی موسسین جدا کند.

18- استارت آپ N26

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 783 میلیون دلار

کشور: آلمان

 دفتر مرکزی: برلین

سال تاسیس:2013

وبسایت: n26.com

N26 یک همراه بانک است. این شرکت خدمات حساب­های جاری، حساب­های ثابت و سایر خدمات بانکی از جمله برداشت و سپرده­ گذاری نقدی، انتقال پول بین المللی، سرمایه­ گذاری و اعتبارات را ارائه می­دهد. N26 به لطف یک اپلیکیشن کاربردی بر روی تلفن همراه، به طور مستقیم یا از طریق شرکت­های تابعه به مشتریان در اتحادیه اروپا خدمت رسانی می­ کند.

17- استارت آپ  Toast

خدمات: مدیریت محل فروش

میزان سرمایه: 902 میلیون دلار

کشور: ایالت متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: بوستون ، ایالت ماساچوست

سال تاسیس:2012

وبسایت: pos.toasttab.com

Toast یک شرکت تخصصی در زمینه محل فروش و مجموعه مدیریتی رستوران ها است. Toast یک پلت­فرم آنلاین است که مخصوص رستوران­ها طراحی شده و خدمات کاملی برای سفارشات و پرداخت آنلاین، مدیریت آشپزخانه و کارکنان، مدیریت و گزارش­ دهی دفتر و مدیریت حقوق و دستمزد کارمندان ارائه می دهد.

16- استارت آپ Revolut

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 917 میلیون دلار

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: لندن

سال تاسیس:2015

وبسایت: revolut.com

Revolut یک بانک دیجیتالی است. تعدادی از خدمات بانکی و مالی را از طریق پلت­فرم دیجیتال خود از جمله کارت­های نقدی پیش ­پرداخت، تبدیل ارز و وام­های همتا، ارائه می­ دهد. این امکان را به مشتریان می­ دهد تا پول خود را با بیش از 120 ارز از جمله 26 ارز به طور مستقیم با اپلیکیشن تلفن همراه خود پرداخت و برداشت کنند.

15- استارت آپ Oak North

خدمات: اعتبار سنجی، بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 1 بیلیون دلار

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: لندن

سال تاسیس:2015

وبسایت:oaknorth.com

Oak North خدمات اعتبارسنجی و نظارت بر موسسات اعتباری که به مشاغل کوچک و متوسط وام می­ دهند را ارائه می­ کند. Oak North با تکیه بر هوش مصنوعی و تخصص در اعتبارسنجی و داده­ های کلان، به سایر بانک­ها و موسسات مالی امکان می­ دهد تا کارآمدتر کار کنند و ریسک­ها را کاهش دهند. Oak North همچنین یک بانک دیجیتال پیشرو در انگلستان است.

14- استارت آپ Avid Xchange

خدمات: پردازش معاملات

میزان سرمایه: 1.1 بیلیون دلار

مشاهده مطلب
مالکیت معنوی: حق چاپ

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: شارلوت ، ایالت کارولینای شمالی

سال تاسیس:2000

وبسایت:avidxchang.com

  Avid Xchange شرکتی متخصص در زمینه حسابهای پرداختنی است. این شرکت متخصص در خدمت رسانی به مشاغل متوسط از طریق اتوماسیون فاکتور و یک سیستم پردازش پرداخت است، و به آنها کمک می­کند تا حساب­های پرداختنی و ارتباط با تامین­ کنندگان را مدیریت کنند و همچنین هزینه­ های خود را پرداخت کنند

13- استارت آپ TransferWise

خدمات: انتقال پول

میزان سرمایه: 1.1 بیلیون دلار

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: لندن

سال تاسیس:2011

وبسایت:transferwise.com

TransferWise یک سرویس انتقال پول بین ­المللی است. این امکان را به مشتریان، افراد و مشاغل می­دهد تا به لطف پلتفرم دیجیتال از یک جایگزین برای روش­های سنتی انتقال پول بین­ المللی با حداقل هزینه استفاده کنند. کارمزد این روش نسبت به هزینه های استاندارد بانکی کمتر است.

12-  استارت آپ Lendinvest

خدمات: وثیقه گذاری

میزان سرمایه: 1.3 بیلیون دلار

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: لندن

سال تاسیس:2008

وبسایت:lendinvest.com

Lendinvest یک بازار آنلاین اختصاصی برای وام املاک و سرمایه گذاری است. به هر سرمایه گذار اجازه می ­دهد تا به دارایی­های مختلف، پذیره نویسی، سرمایه­ گذاری قبل از تامین مالی، همراه با خدماتی مانند وام برای تامین مالی املاک دسترسی داشته باشد.

11- استارت آپ Prodigy Finance

خدمات: وام­های شخصی

میزان سرمایه: 1.3 بیلیون دلار

کشور: انگلیس

 دفتر مرکزی: لندن

سال تاسیس:2007

وبسایت:prodigyfinance.com

Prodigy Finance یک پلت­فرم دیجیتال است که در زمینه وام به دانشجویان کارشناسی ارشد در سطح بین ­الملل و سرمایه ­گذاری مجدد تخصص دارد. Prodigy Finance به دانشجویان بیش از 150 کشور وام می­ دهد که توسط جامعه­ ای از فارغ ­التحصیلان، سرمایه ­گذاران سازمانی و خصوصی تامین مالی می­ شود.

10- استارت آپ Figure

خدمات: وثیقه گذاری

میزان سرمایه: 1.4 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سال تاسیس:2018

وبسایت:figure.com

Figure به صاحبان خانه راه حل­ های مالی اختصاصی ارائه می دهد. Figure با استفاده از فناوری Blockchain، طیف وسیعی از محصولات مالی از جمله سهام مسکن، بازپرداخت وام مسکن و فرصت­های سرمایه ­گذاری را پیشنهاد می­کند. Figure به لطف فناوری خود، از طریق یک اپلیکیشن آنلاین ساده و بصری، می­تواند نرخ­های کم ­بهره و محصولات سفارشی ارائه دهد.

9- استارت آپ Nubank

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 1.4 بیلیون دلار

کشور: برزیل

 دفتر مرکزی: سائوپائولو

سال تاسیس:2013

وبسایت:nubank.com

Nubank یک شرکت خدمات مالی است که خدمات پرداخت،کارت­های اعتباری رایگان و سرمایه ­گذاری در سهام را به مشتریان برزیلی ارائه می­دهد. به لطف Nubank کاربران می­توانند از طریق تلفن همراه به حسابهای خود دسترسی پیدا کنند و مستقیما پرداخت­ها و نقل­ و انتقالات خود را مدیریت کنند.

8- استارت آپ Affirm

خدمات: وام­های مصرفی

میزان سرمایه: 1.5 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2012

وبسایت:affirm.com

Affirm شرکتی متخصص در زمینه ارائه وام­های اقساطی به مصرف­ کنندگان در محل فروش است. این امکان را به خریداران می ­دهد تا در طی چندین ماه هزینه خرید خود را پرداخت کنند، ضمن اینکه میزان اقبال مصرف کنندگان برای خرید و مقدار فروش کسب ­و کارهای آنلاین افزایش می­ یابد. بنابراین Affirm می­تواند خدمات مالی بیشتری در اختیار مصرف­ کنندگان قرار دهد.

7- استارت آپ Chime

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 1.5 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2013

وبسایت:chime.com

Chime یک بانک دیجیتالی است که خدمات مالی را بدون کارمزد بانکی ارائه می ­دهد. Chime  با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه و وب­سایت خود، طیف وسیعی از خدمات مانند حسابهای سرمایه گذاری، پس انداز، اعتباری و روش­های پرداخت دیجیتالی را به افراد پیشنهاد می­کند. از آنجایی که Chime هزینه ای بابت خدمات دریافت نمی ­کند برای مدل تجاری خود به سود معاملات بازرگانان متکی است.

6- استارت آپ Judo Bank

خدمات: بانکداری دیجیتال

میزان سرمایه: 1.5 بیلیون دلار

کشور: استرالیا

 دفتر مرکزی: ملبورن

سال تاسیس:2016

وبسایت: judo.bank

Judo Bank بانکی است که به شرکت­های کوچک و متوسط وام می­دهد. Judo Bank با تکیه بر پلت­فرم آنلاین خود و تیمی از مدیران متخصص، متعهد به ارائه راه­ حل­های مالی و اعطای وام­های تجاری متناسب با نیازهای صنایع کوچک و متوسط است.

5- استارت آپ Avant

خدمات: وام­های شخصی

میزان سرمایه: 1.6 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: شیکاگو ، ایالت ایلینوی

سال تاسیس:2012

وبسایت: avant.com

 Avant در ارائه وام­های شخصی تخصص دارد. سرویس­های مالی Avant با تکیه بر داده­ های عظیم و الگوریتم­های یادگیری ماشین، رویکردی ساده و سفارشی برای اعتباردهی فراهم می­کند و به کاربران خود اجازه می­ دهد راه­ حل هایی برای ادغام بدهی­ها، پرداخت هزینه ­ها یا معافیت­های خود پیدا کنند.

4- استارت آپ Stripe

خدمات: پردازش پرداخت­ها

میزان سرمایه: 1.6 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2010

وبسایت: stripe.com

 Stripe یک سیستم پردازش پرداخت آنلاین است. برای مشاغل بستری را فراهم می­کند تا بتوانند زیرساخت­هایی برای پرداخت آنلاین، جذب سرمایه، جلوگیری از کلاهبرداری، تجزیه و تحلیل برای شروع، اداره و رتبه بندی آنلاین تجارت خود، ایجاد کنند.

3- استارت آپ Klarna

خدمات: پردازش پرداخت­ها

میزان سرمایه: 2.1 بیلیون دلار

کشور: سوئد

 دفتر مرکزی: استکلهم

سال تاسیس:2005

وبسایت: klarna.com

Klarna بستری برای ارائه خدمات پرداخت تجارت الکترونیکی است. Klarna در حقیقت بانکی برای بازرگانان و خریداران است که طیف وسیعی از خدمات پرداختی از جمله پرداخت مستقیم، پرداخت پس از تحویل، برنامه ­های اقساطی و تامین مالی بدون بهره را به خریداران ارائه می­دهد. Klarna اصالتا سوئدی است ولی در تعدادی از کشورهای اروپایی و ایالات متحده گسترش یافته است

2- استارت آپ Robin Hood

خدمات: کارگزاری بورس

میزان سرمایه: 2.2 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: منلو پارک ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2013

وبسایت: robinhood.com

Robin Hood یک شرکت کارگزاری بورس است که خدمات سرمایه گذاری بدون کارمزد را ارائه می­دهد. Robin Hood با استفاده از وب سایت و اپلیکیشن تلفن همراه به افراد امکان خرید و فروش سهام، صندوق واسطه گری بورس ETF، خدمات جانبی بورس و ارزهای رمزپایه بدون هیچ گونه هزینه­ ای می­دهد. Robin Hood همچنین حسابهای مدیریت نقدینگی را ارائه می دهد، مدل تجاری Robin Hood براساس سود حاصل از مانده حساب مشتری و سودآوری وام­­ ها است.

1- استارت آپ Sofi

خدمات: وام و سرمایه گذاری شخصی

میزان سرمایه: 2.5 بیلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس:2011

وبسایت:sofi.com

Sofi (مالی- اجتماعی) یک شرکت مالی با طیف وسیعی از خدمات وام و مدیریت سرمایه است. Sofi،  افراد به ویژه متخصصان جوان را تامین مالی می­کند و به آنها کمک می­کند صرف نظر از خرید خانه، وام دانشجویی، ارتقای شغلی یا سرمایه گذاری برای آینده در پس انداز، مخارج و وام­ها سرمایه­ گذاری کنند.

منبع:https://disfold.com/top-fintech-startups/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]