سی استارت آپ برتر هوش مصنوعی در جهان در سال 2020

کد مقاله: takba0030

هوش مصنوعی (AL) در حال حاضر یکی از تحول آفرین­ ترین فناوری­ هاست و ابزار خوبی برای دستیابی استارت آپ­ ها به رشد بیش از اندازه است. هوش مصنوعی با تعدادی اپلیکیشن در زمینه داده ­های بزرگ، بینایی رایانه ­ای، پردازش زبان طبیعی و موارد دیگر انقلابی در تجارت، صنایع و زندگی مردم ایجاد می­ کند.

استارت آپ­ های فناوری هوش مصنوعی توجه بسیاری از سرمایه­ گذاران را در سرتاسر جهان به ویژه در ایالات متحده آمریکا و چین جلب کرده­ اند. بسیاری از استارت آپ­ های خصوصی با بهترین سرمایه و آتیه خوب در ایالات متحده و چین هستند و تعداد کمی از آنها در چند کشور دیگر نمایندگی دارند. در هر دو این کشورها مزایای هوش مصنوعی در صنایع مشخص است ولی به نظر می­ رسد تمرکز هر کشوری اندکی متفاوت است.

بزرگترین استارت آپ­ های هوش مصنوعی در آمریکا عمدتا در زمینه تجزیه و تحلیل داده ­های زیاد، اتوماسیون فرایندهای تجاری، رانندگی خودکار و بیوتکنولوژی فعالیت دارند. در حالی که بزرگترین استارت آپ­ های هوش مصنوعی در چین در زمینه بینایی رایانه ­ای، هوش مصنوعی برای اینترنت اشیا و سخت افزار، تشخیص چهره برای برنامه­ های امنیتی عمومی، امنیت مالی و پرداخت ها بیشتر توسعه یافته ­اند.

توجه به این نکته مهم است که سه استارت آپ انگلیسی در رده های بالایی این لسیت حضور دارند، این نشان دهنده علاقه و تاثیر شرکت­ های انگلیسی در زمینه هوش مصنوعی همراه با یک شرکت کانادایی و سنگاپوری است.

با این وجود، باید توجه داشته باشیم که در رتبه­­ بندی زیر فقط شرکت­ هایی هستند که اساساً هوش مصنوعی هسته اصلی کار آنها است و شرکت هایی که فقط از چند الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می­ کنند در این لیست نیستند. امروزه بسیاری از شرکت­ها از الگوریتم­ های هوش مصنوعی در برخی از فرایندهای ثانویه خود استفاده می­ کنند و به عنوان یک تکتیک بازاریابی به خود می ­بالند که جزو شرکت­های هوش مصنوعی هستند.

به همین دلیل شرکت­ های ذکر شده در اینجا فقط استارت آپ­ هایی هستند که براساس هوش مصنوعی بنا شده ­اند. همه آنها داده ­های بزرگ را با الگوریتم­ های یادگیری ماشین در مرکز گزاره ارزش خود پردازش می ­کنند، در زمینه ­هایی مانند شناخت الگوها در فیلم­ ها، تصاویر و داده­ های تصویری، بهینه سازی عملکرد الگوریتم­ های هوش مصنوعی، پردازش مقادیر زیادی از داده­ های متنی برای استخراج بینش یا تولید متن جدید، تجزیه و تحلیل داده­های ژنتیکی یا ساخت ربات­ ها که به طور سنتی با هوش مصنوعی مرتبط هستند.

برخی از این استارت آپ­ ها توسط محصولات و خدمات خود در زمینه فعالیت­ هایشان مشهور هستند. اما بسیاری از آنها شناخته شده نیستند زیرا در بازارهای خاصی فعالیت دارند. بسیاری از این 30 استارت آپ معرفی شده در اینجا قبلا به وضعیت “یونیکورن” یعنی ارزش بیش از یک میلیارد دلار رسیده ­اند.

فهرست 30 استارت آپ برتر هوش مصنوعی جهان با بیشترین سرمایه 

در اینجا لیستی از30 استارت آپ برتر هوش مصنوعی با سرمایه زیاد و جزئیات مربوط به هر شرکت، کل بودجه دریافتی شرکت طبق سایت Crunchbase از ژوئن سال 2020، به نرخ دلار آمریکا یا یوان چین ( با نرخ تبدیل هر دلار 7.0779 یوان)، همراه با لینک مستقیم وبسایت شرکت­ ها آمده است.

30- استارت آپ Darktrace

حوزه فعالیت: حریم خصوصی و امنیت

میزان سرمایه: 230.5 میلیون دلار

کشور: انگلیس

دفتر مرکزی:کمبریج

سال تاسیس: 2013

وبسایت: darktrace.com

Darktrace یک شرکت امنیت سایبری متکی بر هوش مصنوعی است. Darktrace با شناسایی ده ها هزار تهدید ناشناخته، از الگوریتم­ های یادگیری خودکار برای شناسایی و پاسخگویی به تهدیدات سایبری در شبکه ­های ابری و شبکه­ های مجازی، اینترنت اشیا و سیستم­ های کنترل استفاده می­ کند.

29- استارت آپ Freenome

حوزه فعالیت: بیو تکنولوژی

میزان سرمایه: 237.6 میلیون دلار

کشور: ایالت متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2014

وبسایت: freenome.com

Freenome یک شرکت بیوتکنولوژی در زمینه تشخیص سرطان است. با یک آزمایش خون ساده به آزمایش غربالگری سرطان و سایر بیماری­ ها می ­پردازد. . Freenomeبا ترکیب زیست شناسی محاسباتی و تکنیک ­های یادگیری ماشین، سبب تسهیل در تشخیص زودهنگام، موثرتر کردن درمان­ها و ایجاد پلت­فرمی برای کمک به شرایط بهداشتی شخصی شده ­است.

28- استارت آپ Mobvoi

حوزه فعالیت: اینترنت اشیا ، شناخت گفتار

میزان سرمایه: 252.8 میلیون دلار

کشور: چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2012

وبسایت: mobvoi.com

Mobvoi شرکتی در زمینه هوش مصنوعی و الکترونیک است، که طیف وسیعی از محصولات قابل حمل را با تعامل صوتی پیشرفته و خدمات صوتی ارائه می­ دهد. Mobvoi با تمرکز بر روی تشخیص گفتار، پردازش زبان طبیعی و ادغام سخت ­افزار و نرم­ افزار، ساعت­ های هوشمندی می ­فروشد که دارای قابلیت  جستجوی صوتی هوشمند موبایل و اینترنت اشیا سازمانی و فناوری­های تشخیص صدا هستند.

27- استارت آپ BenevolentAL

حوزه فعالیت: بیوتکنولوژی

میزان سرمایه: 292 میلیون دلار

کشور: انگلیس

دفتر مرکزی: لندن

سال تاسیس: 2013

وبسایت: benevolent.com

BenevolentAL یک شرکت فناوری در زمینه شتابدهی انتقال داده ­ها به داروهاست. این شرکت از یک پلت­فرم فناوری محاسباتی و تجربی در برنامه­ های تحقیق و توسعه برای کاهش هزینه­ های تولید دارو، کاهش میزان شکست و افزایش اثربخشی داروها استفاده می­ کند.

26- استارت آپ TuSimple

حوزه فعالیت: ماشین بدون راننده

میزان سرمایه: 298.1 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانتیگو ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2015

وبسایت: tusimple.com

TuSimple یک شرکت در زمینه کامیون­ های خودکار است. این باربرهای کشیده و سنگین قادرند تا از انباری به انبار دیگردر هر نوع جاده، بزرگراه و یا خیابانی حرکت کنند. TuSimple با ارائه این راه حل برای حمل ونقل با استفاده از لیدار، رادار، دوربین­ها و ماشین­های هوش مصنوعی برای صنایع لوژستیک، به کاهش هزینه­ های حمل و نقل کمک می­ کند و از طرفی ایمنی را افزایش و انتشار کربن را کاهش می ­دهد.

25- استارت آپ Unisound

حوزه فعالیت: پردازش زبان طبیعی، اینترنت اشیا

میزان سرمایه: 301.4 میلیون دلار

کشور: چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2012

وبسایت: unisound.com

Unisound یک شرکت در زمینه اینترنت اشیا است، که در زمینه پردازش صدا و گفتار تخصص دارد. این شرکت پلت فرم محاسبات ابری و فناوری­ های اینترنت تلفن همراه را برای تشخیص گفتار، کارکرد ربات­ها و دستگاه­های هوشمند برای منازل، رانندگی خودکار، مراقبت­های بهداشتی، آموزش و ارتباطات ارائه می­ کند.

24- استارت آپ CloudMinds

حوزه فعالیت: رباتیک، اینترنت اشیا

میزان سرمایه: 316 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانتاکلارا ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2015

وبسایت: en.cloudminds.com

CloudMinds شرکتی متخصص در زمینه ربات­ها، دستگاه­های هوشمند و سیستم­ های ابری است. این شرکت بر روی سیستم محاسبات ابری پایان به پایان باز برای بکار انداختن ربات­ ها، سیستم یادگیری ماشین، پایانه ­های هوشمند و واحدهای کنترل ربات کار می ­کند. CloudMinds ارائه دهنده تعدادی ربات انسان­ نما، زیر ساخت برای ناوگان ربات­ ها و دستگاه­ های هوشمند برای ارتباطات و نظارت بر سلامت جامعه است.

مشاهده مطلب
بهترین کتاب ها برای موسسین استارتاپ­ ها و کارآفرینان

23- استارت آپ Coveo

حوزه فعالیت: داده کاوی

میزان سرمایه: 339.4 میلیون دلار

کشور: کانادا

دفتر مرکزی: کبک

سال تاسیس: 2005

وبسایت: coveo.com

Coveo ارائه دهنده موتورهای جستجوگر و پیشن هادی مبتنی بر هوش مصنوعی است. این شرکت به سازمان­ ها کمک می­ کند تا تجربیات شخصی خود را از طریق اطلاعات مربوط به هر تعامل در مدیریت ارتباط با مشتری، برنامه­ های خدمات مشتری، اینترانت­ ها و وبسایت­ ها ارائه دهند.

22- استارت آپ 4Paradigm

حوزه فعالیت: داده کاوی

میزان سرمایه: 375.3 میلیون دلار

کشور: چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2014

وبسایت: 4paradigm.com

4Paradigm یک پلت­فرم هوش مصنوعی و ارائه دهنده خدمات ابری است. به سازمان­ ها در صنایع مختلف از جمله امورمالی، فروشگاهی، بازاریابی، انرژی و مراقبت­ های بهداشتی اجازه می دهد تا فناوری یادگیری ماشین را به کار گیرند و فرایندهای تجاری خود را بهبود ببخشند، به تصمیم گیری کمک کنند و ریسک­ را مدیریت و کاهش ­دهند. 4Paradigm همچنین سرویس­ های ابری را برای host برنامه های خود و قدرت محاسبه برای اجرا آنها ارائه می­ دهد.

21- استارت آپ Trax

حوزه فعالیت: دید رایانه­، فناوری فروشگاه داری

میزان سرمایه: 386.9 میلیون دلار

کشور: سنگاپور

دفتر مرکزی: سنگاپور

سال تاسیس: 2010

وبسایت: traxretail.com

Trax شرکتی در زمینه تشخیص تصاویر است که در صنعت فروشگاهی کاربرد دارد.  Trax پلت فرمی برای ابزارهای فروشگاهی، خدمات اندازه ­گیری بازار و علم داده­ برای بهبود کنترل فروشگاه و جمع آوری دیدگاه­ های رقابتی برای افزایش درآمد فروش ارائه می­ دهد. این شرکت از طریق فناوری ­های اینترنت اشیا برای درک وقایع با فروشگاه­ دار همکاری می­ کند.

20- استارت آپ SentinelOne

حوزه فعالیت: حریم خصوصی و امنیت

میزان سرمایه: 429.5 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: مانتاین ویو ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2013

وبسایت:sentinelone.com

SentinelOne  یک پلت­فرم امنیتی مستقل هوش مصنوعی است. هدف SentinelOne جایگزینی با نرم افزار آنتی ویروس است. SentinelOne برای شکست دادن به موقع حملات و محافظت کامل در برابر حوادث، بدافزارها، نقص­ ها، از دست دادن داده ­ها، باج افزارها و سایر تهدیدات به شناسایی مبتنی بر رفتار، کاهش خسارت و جرم شناسی متکی است.

19- استارت آپ DataRobot

حوزه فعالیت: داده کاوی

میزان سرمایه: 430.6 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: بوستون، ایالت ماساچوست

سال تاسیس: 2012

وبسایت:datarobot.com

DataRobot پلت­فرم هوش مصنوعی سازمانی را برای ساخت، استقرار و مدیریت مدل­ های یادگیری ماشین فراهم می­ کند. نرم افزار DataRobot ، مدل­های هوش مصنوعی و تیم پشتیبانی برای ارائه شناخت هوش مصنوعی به عنوان مقیاس و بهینه سازی عملکرد طراحی شده است، و هدف ارائه بازده سرمایه­ گذاری به سازمان­ها در هر اندازه و صنعت و کمک به آنها برای کسب نتایج بهتر تجاری است.

18- استارت آپ Terminus Group

حوزه فعالیت: اینترنت اشیا

میزان سرمایه: 3.7 میلیارد یوان

کشور: چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2015

وبسایت:terminusgroup.com

Terminus Group شرکتی در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است. این شرکت پلت­ فرم تکنولوژی محاسباتی و ربات ­های شناسایی و خدمات برای شهرهای هوشمند، نظارت بر ساختمان­ها، مدیریت و نگهداری، مدیریت و ایمنی جامعه، اینترنت اشیا و بینایی رایانه ­ای برای فروشگاه را فراهم می­ کند.

17- استارت آپ Graphcore

حوزه فعالیت: نیمه ­هادی ها ، پردازش داده ­ها

میزان سرمایه: 460 میلیون دلار

کشور: انگلستان

دفتر مرکزی:  بریستول

سال تاسیس: 2016

وبسایت:graphcore.ai

Graphcore یک شرکت توسعه دهنده سیستم ­های سخت افزاری برای تسریع در برنامه ­های یادگیری ماشین است. محصولات Graphcore با ایجاد پردازنده جدیدی به نام واحد پردازش هوشمند، به توسعه دهندگان و محققان هوش مصنوعی امکان اجرای مدل­های یادگیری ماشین را بسیار سریعتر از نسل قبلی سخت افزار می­ دهند.

16- استارت آپ Dataminr

حوزه فعالیت: داده کاوی

میزان سرمایه: 577 میلیون دلار

کشور: ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی:  نیویورک

سال تاسیس: 2009

وبسایت: dataminr.com

Dataminr یک پلت فرم هوش مصنوعی برای تشخیص وقایع و خطرات در زمان مناسب است. با تکیه بر داده­ های عمومی به مشاغل، سازمان­های عمومی و رسانه­ ها کمک می­کند تا حوادث و مخاطرات را با احتمال زیاد کشف کنند و هشدارهایی برای کسانی که برای امنیت شرکت­ها، بخش عمومی، مدیریت بحران و امور مالی به آنها نیاز دارند، فراهم می ­کند.

15- استارت آپ CloudWalk

حوزه فعالیت: دید کامپیوتری، تشخیص چهره، داده کاوی

میزان سرمایه: 5.6 میلیارد یوان

کشور: چین

دفتر مرکزی:  پکن

سال تاسیس: 2015

وبسایت: cloudwalk.cn

CloudWalk شرکتی در زمینه فناوری تشخیص چهره است. این شرکت طیف وسیعی از فناوری شناسایی بیومتریکی برای بخش­ های مالی، امنیت عمومی، امنیت پرواز با مجموعه­ ای از پلت­فرم­ ها برای تجزیه و تحلیل داده ­ها و همچنین تعدادی پایانه برای اسکن و شناسایی چهره فراهم می ­کند. این شرکت همچنین سایر خدمات هوش مصنوعی از جمله تشخیص بدن و وسیله نقلیه، صوت و پردازش زبان گفتاری را ارائه می ­دهد.

14- استارت آپ Tempus

حوزه فعالیت: بیوتکنولوژی، پزشکی مبتنی بر داده

میزان سرمایه: 620 میلیون دلار

کشور:  ایالت متحده آمریکا

دفتر مرکزی:  شیکاگو، ایالت ایلینوی

سال تاسیس: 2015

وبسایت: tempus.com

Tempus یک شرکت تخصصی در زمینه پزشکی با تکیه بر داده­ ها و هوش مصنوعی است. این شرکت از بزرگترین کتابخانه ­های داده­ های بالینی و ملکولی جهان برای کمک به پزشکان در تشخیص براساس داده­ ها استفاده می­ کند. به لطف آنالیز داده­ ها ژنومی و پلت­فرم یادگیری ماشین، پزشکان می­ توانند مراقبت­ها و درمان­های فردی بیماران سرطانی را مشخص کنند.

13- استارت آپ Aurora

حوزه فعالیت: وسایل نقلیه خودکار

میزان سرمایه: 690 میلیون دلار

کشور:  ایالت متحده آمریکا

دفتر مرکزی:  پالو آلتو ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2017

وبسایت: aurora.com

Aurora شرکتی در زمینه فناوری خودرو بدون راننده است. این شرکت با هدف تغییر در چگونگی حمل و نقل افراد و کالاها به توسعه الگوریتم­های یادگیری ماشین خودکار پرداخته است. این پلت­فرم با بومی سازی، درک، برنامه ریزی و کنترل، شبیه سازی و قابلیت زیر ساخت­ها همراه با سخت افزاری برای دریافت داده ­ها و نظارت بر حرکت خودروکامل می­ شود.

12- استارت آپ Horizon Robotics

حوزه فعالیت: نیمه هادی­ها ، وسایل نقلیه خودکار

میزان سرمایه: 700.6 میلیون دلار

کشور:  چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2015

مشاهده مطلب
علائم تجاری

وبسایت: horizon.com

Horizon Robotics یک شرکت تخصصی در زمینه نیمه هادی­ ها برای پردازش هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است. این شرکت هوش مصنوعی تعبیه شده در تراشه­ ها و سخت افزارها را برای قابلیت بینایی رایانه ­ای و تشخیص گفتار ارائه می­ کند، این تکنولوژی در وسایل نقلیه خودکار، شهرهای هوشمند، فروشگاه­ها و ربات­ها کاربرد دارد.

11- استارت آپ Pony.ai

حوزه فعالیت: وسایل نقلیه خودکار

میزان سرمایه: 726 میلیون دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: فریمونت ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2016

وبسایت: Pony.ai

Pony.ai شرکتی در زمینه فناوری وسایل نقلیه خودکار است. این شرکت ترکیبی از ابزارهای تکنولوژیکی مانند بینایی رایانه ­ای، درک برنامه و کنترل، مکان یابی ، نقشه خوانی و مسیریابی و همچنین هوش مصنوعی ربات را برای تکنولوژی خودرو خودکار بکار می گیرد. Pony.ai تکنولوژی خودرو خودکار خود را با استفاده از سنسور و محاسبات سخت افزاری در ایالات متحده آمریکا و چین مستقر می ­کند

10– استارت آپ ThoughSpot

حوزه فعالیت: داده کاوی

میزان سرمایه: 743.7 میلیون دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانی­وال ، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2012

وبسایت: thoughtspot.com

ThoughSpot یک شرکت هوش تجاری است که در زمینه تجزیه و تحلیل داده­ های بزرگ فعالیت می­ کند. از طریق پلت­فرم تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی خود، برای تجارت الکترونیک،خدمات مالی، تولید و لژستیک، رسانه­ ها و مخابرات، بخش عمومی، بهداشت و درمان، علوم زیستی و مناقصات امکان کاوش، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری نتایج داده ­کاوی تجاری را در زمان مناسب فراهم می­ کند.

9- استارت آپ MiningLamp

حوزه فعالیت: داده کاوی

میزان سرمایه: 786.6 میلیون دلار

کشور:  چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2014

وبسایت: mininglamp.com

MiningLamp یک شرکت بزرگ داده­ کاوی است. این شرکت پلت­فرم محصولات و خدمات در زمینه هوش مصنوعی را برای طیف وسیعی از صنایع مانند امنیت و سلامت عمومی، شهر هوشمند، تولید، امورمالی، هوش تجاری و بازاریابی فراهم می­ کند. MiningLamp به طور ویژه به سازمان­ها کمک ­می ­کند تا نمودار دانش ایجاد کنند، از هوش مصنوعی استفاده کنند و راه­هایی برای تقویت همکاری انسان و ماشین و تحویل دیجیتالی سریع بیابند.

8- استارت آپ Automation Anywhere

حوزه فعالیت: اتوماسیون فرایند رباتیک

میزان سرمایه: 840 میلیون دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2003

وبسایت: automationanywhere.com

Automation Anywhere یک شرکت نرم­ افزاری است که اختصاصا بر روی اتوماسیون فرآیند رباتیک کار می­ کند (RPA). یک پلت­فرم اتوماسیون ابری با هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل ترکیب شده و ربات­های نرم­ افزاری را برای یاری رساندن به مشتریان در انجام کارهای تکراری و دستی و سایر فرایندهای تجاری به منظور افزایش بهره وری، بهبود تجربه مشتری و تعامل کارمندان به کار می­ گیرند.

7- استارت آپ Samsara

حوزه فعالیت: اینترنت اشیا

میزان سرمایه: 930 میلیون دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2015

وبسایت:samsara.com

Samsara یک شرکت متخصص در زمینه اینترنت اشیا است. Samsara که به شدت به فناوری ­های ابری، تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی از طریق اتصال به یک پلت­فرم باز وابسته است، طیف وسیعی از محصولات اینترنت اشیا و خدمات مرتبط با آن را برای هدایت وسایل نقلیه، ایمنی راننده، روندکاری تلفن همراه، انطباق، پیگیری اموال و کنترل فرایند صنعتی را فراهم می ­کند.

6- استارت آپ Zoox

حوزه فعالیت: وسایل نقلیه خودکار

میزان سرمایه: 955 میلیون دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: فاسترسیتی، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2014

وبسایت:zoox.com

Zoox یک شرکت تخصصی در زمینه وسایل نقلیه خودکار است. هدف آن ساخت یک وسیله نقلیه خودکار جدید به عنوان تاکسی­های ربات (Robo-taxi) و طراحی وسیله نقلیه­ای که فاقد راننده و بتوان از آن به جای اتومبیل­های معمولی استفاده کرد. Zoox قصد دارد از خودروی خودکار خود در اواخر سال 2020 رونمایی کند.

5- استارت آپ Nuro

حوزه فعالیت: وسایل نقلیه خودکار

میزان سرمایه: 1 میلیارد دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: مونتن ویو، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2016

وبسایت:nuro.com

Nuro یک شرکت تخصصی در زمینه تولید وسایل نقیله خودکار تحویل است. این شرکت وسایل نقلیه خودکار الکترونیکی را برای حمل و نقل کالاهایی مانند غذا، بسته ­های موادغذایی و سایر محموله­ ها تجاری سازی می­ کند. Nuroبا فروشگاه­های موادغذایی و رستوران­های زنجیره ­ای همکاری می ­کند تا تحویل مطمئن تر، تمیزتر، ارزان­ تری را ارائه دهند.

4- استارت آپ OpenAl

حوزه فعالیت: پردازش زبان طبیعی، جستجو

میزان سرمایه: 1 میلیارد دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سال تاسیس: 2015

وبسایت:openai.com

OpenAl به ابتکار Elon Musk و به عنوان یک شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی غیرانتفاعی برای توسعه و ترویج هوش مصنوعی جهت اقدامات خیرخواهانه که خطری برای بشریت ایجاد نمی ­کند راه اندازی شده است. OpenAl غیرانتفاعی است اما اخیرا یک رابط برنامه نویسی نرم ­افزار (API) تجاری راه اندازی کرده که دسترسی به مدل­های جدید پردازش زبان طبیعی را فراهم می ­کند.

3- استارت آپ UiPath

حوزه فعالیت: اتوماسیون فرایند رباتیک

میزان سرمایه: 1 میلیارد دلار

کشور:  ایالات متحده آمریکا

دفتر مرکزی: نیویورک

سال تاسیس: 2005

وبسایت:uipath.com

UiPath یک شرکت نرم افزاری در زمینه اتوماسیون فرآیند رباتیک است. پلت­فرمی را برای اجرای اتوماسیون فرآیند و استقرار در فضای ابری فراهم می­کند. UiPath یکی از پیشتازان در جهان در زمینه استخراج فرآیند و اتوماسیون فرآیند رباتیک است، این شرکت اجازه استقرار ربات­های با مراقبت و بی مراقبت همراه با هوش مصنوعی، ابزارهای یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل ها را می­ دهد.

2- استارت آپ Megvii

حوزه فعالیت: اینترنت اشیا

میزان سرمایه: 1.4 میلیارد دلار

کشور:  چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2011

وبسایت:megvii.com

Megvii یک شرکت فناوری در زمینه شناسایی و فراگیری عمیق تصاویر است، که بر روی اینترنت اشیا IOT تمرکز دارد. به ویژه این شرکت به بخش­های دولتی خدمت­ رسانی می­ کند، نرم افزار احراز هویت، پلت فرم بینایی رایانه متن باز، face++ و همچنین طیف وسیعی از راه ­حل­ها برای IOT شخصی، IOT شهرهای هوشمند و IOT زنجیره تامین را توسعه می­ دهد.

1– استارت آپ SenseTime

حوزه فعالیت: بینایی رایانه ، تشخیص چهره

میزان سرمایه: 3.3 میلیارد دلار

کشور:  چین

دفتر مرکزی: پکن

سال تاسیس: 2014

وبسایت:sensetime.com

SenseTime یک شرکت فناوری هوش مصنوعی است که به ویژه در زمینه بینایی رایانه فعالیت می­ کند. این شرکت تعدادی از محصولات و خدمات از جمله تشخیص چهره و بیومتریک، پردازش تصویر و فیلم، حسگرهای ربات، رانندگی خودکار و اپلیکیشن هایی در زمینه خدمات مالی، امنیتی، شهرهوشمند، فرهنگ و سرگرمی، آموزش و تبلیغات ارائه می­ دهد.

منبع:https://disfold.com/top-ai-startups/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با ما whatsapp