مهمان برنامه Kitty Shum است. Kitty یک کاردرمانگر است که بیش از 10 سال سابقه روان درمانی دارد. Kitty بنیان گذار و مدیرعامل Loti Wellness است، یک جعبه که به صورت اشتراک ماهیانه برای کاربران ارسال می شود و متشکل از محصولات سلامتی و بهداشتی است که با هدف پرورش مثبت گرایی و ایجاد شادی طراحی شده. این کارها از طریق فعالیت های درمانی الهام گرفته شده و برای تقویت سلامت روحی و روانی و درعین حال ارائه محصولات سلامتی برای تشویق بیشتر و وقت گذاشتن برای مراقبت از خود است.

مجری این برنامه Kayla Isabelle ، مدیر عامل شرکت استارت آپ کانادا است.

Kitty Shum: مهم ترین چیزی که می خواهم همه از مصاحبه امروز برداشت کنند این است که مراقبت از خود فقط یک تجمل یا گرایش به تجمل گرایی نیست بلکه در واقع یک جز ضروری از ذهن، جسم و روح شما است. این در واقع تعیین اولویت ها، مشخص کردن مرزها و یافتن هدف نهایی خواهد بود تا بتوانید یک زندگی به کمال رسیده را تجربه کنید.

من تصمیم گرفتم Loti-Wellness را راه اندازی کنم چون که متوجه شدم اصطلاح خود مراقبتی توسط بسیاری از مارک ها و بازاریابی ها استفاده می شود. اما به عنوان یک درمانگر، می خواستم به مردم یادآوری کنم که مراقبت از خود چیزی فراتر از یک موضوع پرطرفدار و ترند است. اگرچه محصولات و خدمات مراقبت از خود، فوق العاده هستند اما این چیزی فراتر از نظافت و مراقبت از ظاهر شماست. مراقبت از خود واقعی به معنای احساس خوب داشتن از درون و همچنین کشف خود و تمرکز بر مراقبت از ذهن و بدن است. بنابراین از طریق این جعبه های اشتراک ماهیانه، می خواستم به مردم یادآوری کنم که هر ماه کمی مکث کنند تا خود را ببینند و دوباره تنظیم کنند.

Kayla Isabelle: مراقبت از خود واقعی را چطور توصیف می کنید؟

Kitty Shum: مراقبت از خود واقعی یک امر تجملاتی نیست بلکه یک امر ضروری است که باید هر روز با اولویت دادن به مراقبت از خود، آن را تمرین کنیم. ما بر روی مثبت گرایی، خودآگاهی و تغییر ذهنیت از طریق تأمل ذهن آگاهانه تمرکز می کنیم. از نظر من، مراقبت از خود واقعی به معنای انجام بیشتر کارهایی است که باعث شادی زندگی من می شود در مقابل گذراندن کارهای روزمره ای که انجام می دهم. این همچنین به معنای مهربانی با خودم است، وقتی احساس نمی کنم همه اولویت های خود را متعادل می کنم. برای هرکسی که می خواهد سفر خود مراقبتی خود را شروع کند، توصیه می کنم روتین خود را ایجاد کنید که شامل مواردی مانند تغذیه سالم، ورزش، مدیتیشن یا تمرکز روی ذهن، گذراندن وقت با افرادی که دوست دارید و خواب کافی باشد. من به عنوان یک بنیان گذار، می دانم که اختصاص زمان برای مراقبت از خود چقدر سخت است. اما من شما را تشویق می کنم که آن را در اولویت زندگی خود قرار دهید. مرتباً با خود مشورت کنید تا ببینید از نظر جسمی و روحی چه احساسی دارید. برخی از اهداف خودتان را در اول تعیین کنید و هر روز گام های کوچکی در جهت رسیدن به این اهداف بردارید و هر پیشرفتی را هرچند که ناچیز می بینید، جشن بگیرید.

همیشه فقط مسئله ریلکس بودن نیست، گاهی اوقات مراقبت از خود واقعا کار سختی است. خوابیدن برای ساعاتی که ممکن است به خواب نیاز داشته باشید یا به عنوان یک کارآفرین زمانی که می خواهیم آن ساعت ها را روی بیزنس خود کار کنیم، واقعاً وقت خود را برایش اختصاص دهیم ولی در ذهنمان باشد که باید استراحت هم داشته باشیم و وقتی زمانش رسید باید این نظم و دیسیپلین رو داشته باشیم که به خودمان بگوییم که دیگر کار بس است و استراحت کنیم . در واقع اگر بتوانیم نیازهای خود را اولویت بندی کنیم برای خودمان بهتر خواهد بود است. فقط این اطمینان را داشته باشید که خودتان می دانید چی به صلاحتان است.

Kayla Isabelle: در مورد Loti Wellness، ویژگی که به عنوان یک کارآفرین به شما کمک می کند تا محصول خود را از بقیه متمایز کنید چیست؟

Kitty Shum: من فکر می کنم جعبه های اشتراکی که در Loti-Wellness داریم، از این نظر بی نظیر است که واقعاً هدف ما پرورش همه جانبه یک انسان از نظر جسمی، روحی و حتی احساسی است

هر یک از جعبه های ما شامل پنج تا هفت محصول سلامتی کامل از حمام و مراقبت از پوست، رایحه درمانی، چای، شمع، ژورنال و همچنین برخی موارد منحصر به فرد مربوط به سبک زندگی است. هدف محصولات در واقع ایجاد یک تجربه unboxing جالب و مهیج است و اینکه بتواند مردم را ترغیب کند تا زمانی را برای مراقبت از خود اختصاص دهند. ما برای محصولاتی که طبیعی، با دوام و همچنین اینکه از مشاغل کوچک محلی پشتیبانی کند، بسیار اهمیت قائل می شیم، خصوصاً در طی این همه گیری کرونا، این کار بسیار اهمیت دارد.

در آخر، چیزی که من واقعاً به آن افتخار می کنم این است که ما هر ماه یک کتاب کار درست می کنیم که شامل فعالیت های درمانی الهام گرفته از تحقیقات است که می تواند سلامت روحی و روانی را تقویت کند. به عنوان مثال، بسیاری از استراتژی ها و تمرین های این کتاب های کار، ریشه در رفتار درمانی شناختی دارد، که می تواند به افراد کمک کند تا با چالش های روزمره، استرس، اضطراب، که واقعا بخشی از زندگی هستند، کنار بیایند.

Kayla Isabelle: برای راه اندازی یک پلتفرم تجارت الکترونیکی یا استفاده از ابزارهای مختلف در راه اندازی این تجارت، از چه استفاده ای کردید؟ و به نظر شما سایر بنیان گذاران چه کارهایی را باید اولویت بندی کنند؟

Kitty Shum: ما در حال حاضر از WooCommerce استفاده می کنیم. هنگام راه اندازی یک تجارت الکترونیکی، من پیشنهاد می کنم که بنیان گذاران تحقیق در مورد همه گزینه های موجود را در اولویت قرار دهند و با بررسی جوانب مثبت و منفی هر یک از پلتفرم ها تصمیم بگیرند که چه چیزی برای آنها بهتر خواهد بود. از کمک گرفتن و پرسیدن سوالات زیاد نترسید. منابع بسیاری در دسترس کارآفرینان است. و من آموخته ام که جامعه زنان کارآفرین تمام تلاش خود را برای موفقیت همدیگر می کنند.

Kayla Isabelle: آیا می توانید در مورد تجربه استفاده از PayPal و همچنین مزایایی که برای شما و بیزنس منحصر به فرد شما ارائه کرد صحبت کنید؟

Kitty Shum: من فکر می کنم PayPal به دلیل شهرت در امنیت برای همه مشاغل تجارت الکترونیکی واقعا مفید است. از نظر من، این یک گزینه ضروری برای پرداخت است زیرا مشتریان آن را می شناسند و به آن اعتماد می کنند و احتمال اینکه پرداخت های آنلاین خود را تکمیل کنند بسیار بالا می رود. این حس اعتماد وقتی که مشتریان گزینه PayPal را می بینند برای هر ارائه دهنده تجارت الکترونیکی بسیار مهم است.

Kayla Isabelle: آیا توصیه ای وجود دارد که آرزو می کردید وقتی بیزنس خودتان را می ساختید کسی به شما ارایه می کرد؟

Kitty Shum: فقط با خود مهربان باشید، همه کارها را قدم به قدم بردارید. من همیشه اولین دلیلی که باعث شد این کار را شروع کنم به خودم یادآوری می کنم. پس اولین چرای خود را به یاد داشته باشید. روی هدف خود متمرکز شوید و به آنچه که در حال بدست آوردنش هستید افتخار کنید. و مهمتر از همه، برای مراقبت از خود وقت بگذارید چون که لیاقتش را دارید.

Kayla Isabelle: هنگامی که در حال ساخت این بیزنس بودید یا قصد ایجاد شراکت برای فروش آنلاین را داشتید، برای کمک به کجا مراجعه کرده اید؟ در کجای آن سفر به دنبال یک پشتیبان بودید؟

Kitty Shum: انبوهی از منابع در دسترس کارآفرینان است. منابع محلی را در منطقه خود جستجو کنید، ببینید آیا کارگاه ها یا وبینارهایی در حال برگزاری است.

اگر بتوانید در زمینه کاری خود یک منتور پیدا کنید، قطعاً این چیزی است که من توصیه می کنم. من آنقدر خوش شانس بودم که کسی را داشتم که می توانستم بهش اعتماد کنم و واقعاً می توانم بسیاری از سوالات خودم را بپرسم و از او بیاموزم. مطمئناً من اشتباهات زیادی مرتکب شده ام. اما فکر می کنم که شما از این اشتباهات چیزهای زیادی می آموزید و می توانید از درسشون رشد کنید. و زنان کارآفرین، همانطور که گفتم، تعداد بسیار زیادی از امثال ما وجود دارد و یک جامعه از ما تشکیل شده است، پس به یکدیگر کمک کنیم تا از زمین بلند شویم و بهترین خودمان را بسازیم. نترسید، از اینکه کمک بخواهید.

منبع: https://soundcloud.com/user-301480770/startup-women-podcast-e137-the-discipline-of-self-care-with-kitty-shum

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مشاهده مطلب
12 نکته برای نام گذاری و انتخاب نام استارتاپ و کسب و کار شما

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با ما whatsapp