10 آمار عجیب و هوشمندانه در مورد استارتاپ ها

سرعت رشد یک استارتاپ  همواره نشان دهنده میزان موفقیت استارتاپ بوده است. اگرچه رشد مهم است، ولی بیش از 70٪ از استارتاپ­ ها به دلیل این مقیاس نامناسب شکست می خورند.

این یافته به همراه 10 مورد دیگر که در اینجا ذکر شده به شما کمک می کند تصمیم گیری عاقلانه تری را بر اساس شکست های قبلی، موفقیت ها و نتیجه گیری از داده­ های قبلی انجام دهید.

1) استارتاپ های راهنمایی­ شده 3.5 برابر سریعتر رشد می کنند و 7 برابر بیشتر درآمد دارند.

کارآفرینان به طور مداوم به مسیرهای مختلفی کشیده می شوند. با به کارگیری مربی مناسب می­توان موفقیت کسب و کار را افزایش داد.

مهمتر از همه به موسس کمک می کند تا عاقلانه متمرکز شود و سرمایه گذاری کند. مربی باتجربه و مناسب نقشه راه را برای رسیدن به موفقیت در اختیار کارآفرین قرار می دهد.

مشاوره جهت جذب تیم سازی و جذب سرمایه گذار

افزایش توان رقابت پذیری شرکتها

راه های تماس از طریق بخش تماس با ما و مشاوره استارت اپ

2) بیش از 70٪ مؤسسین استارتاپ­ ها سرانجام می فهمند که مالکیت معنوی آنها مزیت رقابتی نیست. کارآفرینان غالباً با ایده­ای شروع می کنند که به اعتقاد آنها بی نظیر و نوآورانه است.

بیشتر موسسین به زودی می فهمند که ایده، محصول یا فرآیند به تنهایی، حتی اگر از نظر قانونی نیز ثبت شود، بدون اجرا بی­ارزش است.

3) موسسین فنی برای شرکت­های استارتاپ بسیار مهم هستند اما برای شرکت­هایی که محصولات مصرفی دارند به همان اندازه اهمیت ندارند.

تیم هایی که دارای یک موسس فنی هستند، 230٪ بهتر از شرکتهای سازمانی عمل می کنند، زیرا شرکت­های خدماتی به سطح فنی بالاتری نیاز دارند. نداشتن موسس فنی تا زمانی که با یک مدیر فنی متعهد مانند CTO کار می کنید نباید مانع دستیابی به فرصت­های تجاری شود.

مشاهده مطلب
پنج جلسه ای که هر مدیرعاملی باید رهبری کند

4) استارتاپ­هایی که توسط تیم های غیر فنی تاسیس شده اند از موسسین فنی شرکت های مصرف کننده بهتر هستند. آنها 31 درصد عملکرد بهتری دارند.

5) موسسین 2 تا 3 برابر بیشتر از آنچه انتظار می رود نیازمند یک مدل کسب­ وکار معتبر هستند. اعتبار سنجی یک ایده نیاز به زمان، درک و فراست دارد.

درست مثل اینکه مالکیت معنوی لزوماً استارتاپ را از رقابت متمایز نمی کند، ایده ها، حتی اگر به نظر بی نظیر باشند، قبل از تبدیل شدن به محصولاتی که مردم دوست دارند استفاده و توصیه کنند، به چندین دوره نظرخواهی از مشتری و بازنگری در محصول احتیاج دارند.

مشاوره با تیم توسعه کسب و کار بین المللی ایرانیان تکبا

راه های تماس از طریق بخش تماس با ما و مشاوره استارت اپ

6) بیشتر نوآوری ها (42٪) به دلیل طولانی شدن فرایندتوسعه، شکست می خورند. انتخاب ایده اشتباه برای نوآوری، 32٪ از شکستهای نوآوری را تشکیل می دهد.

همیشه راهی وجود دارد که بتوانید یک ایده یا یک محصول را ابتکاری تر و قابل دفاع تر کنید. بیشترنوآوری ها به این دلیل شکست می­خورند که کارآفرینان بیشتر منابع را برای بهبود محصول سرمایه گذاری می­کنند بدون اینکه جذاب بودن برای مشتری و تمایل مشتری برای پرداخت و استفاده از آن را، آزمایش کنند.

7) موسسین استارتاپ های شکست خورده 20٪ شانس  بیشتری برای موفقیت در سرمایه گذاری بعدی خود دارند.

بیشتر استارتاپ هایی که شکست خورده اند می توانند شکست خود را قبل از سرمایه گذاری منابع بیشتر پیش بینی کنند. تغییر جهت و گشودن مسیرهای جدید درنهایت منجر به موفقیتهای آینده خواهد شد. و یک شبه راه ده ساله موفقیت را طی کرد .

8) به احتمال زیاد درخواست وام کارآفرینان از یک بانک کوچک محلی مورد تأیید قرار می­گیرد. بانک های کوچک 48.7٪ از وام های درخواستی را تایید می­کنند در مقابل بانکهای بزرگ  23٪ از درخواست وام­ها را تأیید می کنند.

فقط بخشی از استارتاپ­ ها توسط سرمایه گذاران پشتیبانی می شوند، بیشتر شرکت ها از طریق پس انداز شخصی تأمین می شوند. وام ها می توانند ارزان تر از تأمین اعتبار از طریق سهام به ویژه در هنگام رشد استارتاپ باشند.

مشاهده مطلب
25مدل کسب و کار برای استارتاپ ها

9) کارآفرینان امروزه پول بیشتری جمع می کنند. به طور متوسط دوره سرمایه گذاری بذر ​​300 درصد، از 272 هزار به  750هزار دلار بین سالهای 2010 تا 2016 افزایش یافته است.

افزایش بودجه به دلیل افزایش وابستگی استارتاپ­ ها به کانال های دستیابی به رشد، به ویژه در محصولات تجارت الکترونیکی است. برای حمایت از رشد، میانگین دوره سرمایه گذاری سری A 250 درصد، از 4.9 میلیون دلار به 12.1 میلیون دلار بین سالهای 2010 و 2017 افزایش یافت.

10) شرکت هایی که محصولات و خدمات خود را پیش فروش می­کنند نزدیک به 40 تا 50 درصد  بیشتر پیشرفت می­کنند و 80 تا 90درصد مشتری بیشتری حفظ می کنند.

درنتیجه، داده ها فرمول روشنی را ارائه می دهند که می تواند شانس ایجاد یک استارتاپ موفق را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. مهارت های مکمل را با مربیان و اعضای تیم خود در میان بگذارید، شروع کنید و انجام دهید ودر صورت نیاز، شکست بخورید، ایده ها را از طریق پیش فروش آزمایش کنید، ارزش استارتاپ را با منابع خود تقویت کنید و در آخر ، بودجه لازم را برای تسریع در رشد جمع­ آوری کنید.

عبدو ریانی Abdo RianiSenior کارآفرین، نویسنده در مورد راه اندازی استارتاپ و مشاغل کوچک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با ما whatsapp