13 نکته که مدیر استارت آپ باید بداند

۱۳ کاری که باید هر هفته به عنوان مدیرعامل استارت آپ انجام دهید

مشاوره با تیم توسعه کسب و کار بین المللی ایرانیان تکبا

راه های تماس از طریق بخش تماس با ما و مشاوره استارت اپ

۱. هدف خود را به یاد داشته باشید

استارتاپ شما فقط زمانی می تواند خوب  انجام شود که  هدف خود را بدانید. آن را روی تابلو بنویسید. هر روز تکرار کنید. آن را در صدر ارتباطات روزمره در سطح شرکت قرار دهید. اجازه ندهید که هیچ چیز شما و تیم تان را از آن منحرف کند.

۲. به یاد داشته باشید که تیم شما بهترین باشد

وقت خود را صرف پرورش تیم خود کنید. افرادی را که بهترین درشغل خود هستند انتخاب کنید. به آنها انگیزه دهید و آنها را به سمت انجام کارهایی ببرید که هرگز تصور نمی کردند بتوانند انجام دهند. به آنها آزادی حرکت در مسیر و شکوفا شدن بدهید در حالی که آنها را به سمت یک هدف هدایت می کنید.

با همکاران خود مانند خانواده رفتار کنید. استارتاپ ها می توانند کار یکنواختی باشند. دوست داشتن تیم خود برای موفقیت شرکت  بسیار مهم است. یک استارتاپ فقط مکانی برای کار نیست ، بلکه یک روش زندگی است.

به عنوان مدیر استارتاپ ، وظیفه شما نیست که کار دیگران را انجام دهید. وظیفه شما این است که به دیگران کمک کنید تا کارهای خود را بهتر انجام دهند. همچنین مطمئن شوید که در مورد انتظارات شما از آنها و کارهایی که برای بهتر شدن احتیاج دارید ، به طور منظم به مدیران خود بازخورد می دهند.

۳. سبک ایجاد کنید

همه ی  همکاران ، مشتریان ، شرکای شما ، سرمایه گذاران ، مطبوعات ، دنبال کنندگان توییتر و فیس بوک با این سبک شما را بشناسند.

آیا ارزش شرکت شما در حال افزایش است؟ تجزیه و تحلیل ها؟ نوآوری؟ خدمات به مشتری؟

در نهایت فرهنگ شرکت شما تا حد زیادی منعکس کننده عملکرد شما به عنوان مدیر استارت اپ خواهد بود. بنابراین قدم در مسیر بگذارید و شخصاً به سبکی که می خواهید مردم درباره شرکت شما فکر کنند ، عمل کنید.

اگر در این کار ساده اشتباه کنید شرکت شما مانند مرغ سر بریده به این سو و آن سو می رود. اگر لبخند را فراموش کنید ، صبر و شکیبایی نداشته باشید ، نگویید لطفا و از شما متشکرم ، شرکت شما هم  این چنین خواهد کرد.  شرکت از هریک از اعضای خود بزرگتر است اما شخصیت و عادات کاری کارکنان خود و شما که رهبر هستید را منعکس می کند.

۴. حداقل ۷۵٪ از وقت خود را صرف محصول کنید

شرکت شما فقط به اندازه محصول خود خوب است. روی آن صحه بگذارید. اصرار داشته باشید که عالی باشد. جستجو کنید و ویژگی ها و مزایای محصول را برای مشتریان مدیریت کنید.

مشاهده مطلب
برنامه کسب و کار(بیزینس پلن) در مقابل برنامه فروش : کدام مهم ترهستند؟

جایی که من مدیر استارت اپ شرکت هستم باید مدیر ارشد محصول باشم. به عنوان مدیرعامل ، شما باید نسبت به  تمام جزییات محصول احساس مسئولیت کنید.

من می دانم که ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد اما محصول شما حاصل سخت کوشی شما است و عملکرد آن باید اهداف شما را منعکس کند.

۵. اعداد را دنبال کنید

من در اینجا از بودجه و جریان نقدی صحبت نمی کنم و هدفم معیارهای کلیدی دیگری است .یک ایمیل هفتگی به تیم خود بفرستید که خلاصه همه داده های کلیدی کسب و کار شما را داشته باشد.

این ایمیل را خودتان بنویسید. نوشتن نامه ایمیل شما را مجبور به جستجو و تجزیه و تحلیل داده ها می کند. داده ها را به اشتراک بگذارید .

این کار را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که همه افراد در این شرکت روی اعدادهایی که واقعاً تجارت شما را هدایت می کنند متمرکز شده اند. حداکثر ۳ تا۵ معیاری که واقعا مهم هستند را هیجان انگیز کنید .

۶. ورزش

من نمی توانم به اندازه کافی اهمیت این موضوع را بیان کنم. خود را مجبور کنید حداقل ۴ روز در هفته به ورزشگاه بروید ، ترجیحاً ۵ یا ۶ بار.

این کار انرژی و استقامت به شما می دهد تا مشکلات پیچیده را برطرف کنید. مدیرعامل بودن از نظر ذهنی چالش برانگیز است.

از سالن ورزشی به عنوان راهی برای تازه ماندن و پاک کردن ذهن خود استفاده کنید. به شما قول می دهم  وقتی به طور منظم ورزش می کنید از اینکه زندگی چقدر راحت تر می شود شوکه خواهید شد. کمی از کیبورد فاصله بگیرید و وارد سالن ورزشی شوید!

تیم توسعه کسب و کار بین المللی ایرانیان تکبا

مشاوره و آموزش راه اندازی کسب و کار بین الملل ، جذب پروژه کانادا ، صادرات خدمات فنی و مهندسی  ، مرکز رشد بین المللی ، جذب استارت آپ

۷. بازخورد بخواهید

حدس می زنید؟ شما به اندازه فکرتان هوشمند نیستید. و شما اشتباه خواهید کرد.

از کارمندان ، مشتریان ، شرکا و غیره بازخوردهای منظمی بگیرید. اطمینان حاصل کنید حداقل ۱ مدیراجرایی در تیم خود دارید که می تواند در مورد عملکرد شخصی شما بازخورد صادقانه ای به شما بدهد.

اطمینان حاصل کنید که حداقل ۱ عضو خارج از هیئت مدیره یا مشاور نزدیک دارید که می تواند به طور منظم در مورد مسائل مربوط به توسعه شرکت (به عنوان مثال جذب سرمایه ، مدیریت هیئت مدیره) به شما بازخورد بدهد.

مشاهده مطلب
مصاحبه با مریم نبوی : کار آفرین در حوزه تعادل هوش مصنوعی و طراحی انسان محور

۸. از دفتر کار خارج شوید

مدیریت از پشت میز بسیار ساده است و فقط در ایمیل های دریافتی خود زندگی می کنید.

از دفتر کار خود  بیرون بروید و با مشتریان واقعی ، شرکا ، تأمین کنندگان ، وبلاگ نویسان ، مطبوعات و غیره صحبت کنید و به آنچه می گویند گوش دهید و آن ها را بکار گیرید. فقط به آنها نگاه نکنید. متوقف شوید و به واقعیت گوش دهید.

۹. وبلاگ ، توییت ، خواندن ، و شرکت در انجمن های مدیر عامل شرکتها

نوشتن مطلب اثر درمانی دارد. دروس آموخته شده ، نقاط ضعف و نکات و ترفندهای خود را به اشتراک بگذارید. نترسید همه چیز را در آنجا بیان کنید و از شبکه مجازی خود بازخورد دریافت کنید.

اخبار هکرها را بخوانید تا به آنچه مدیرعامل های استارتاپ ها  و متخصصین فناوری به اشتراک می گذارند دست پیدا کنید. برای دریافت مشاوره و اطلاعات از سایر مدیران عامل که در شرایط مشابه قرار دارند ، از قدرت نفوذ شبکه های سرمایه گذاری خود استفاده کنید.

١٠.مدیریت نقدی

  1. پول نقد شاهرگ حیاتی شماست. شما باید همیشه بدانید که چه میزان وجهی در اختیار دارید ، چه مدت می تواند برای شما دوام داشته باشد و تصمیماتی که می گیرید چه تاثیری بر وضعیت وجه نقد شما خواهد داشت. و فراموش نکنید که قبل از اینکه به آن احتیاج داشته باشید ، پول بیشتری جمع کنید!

١١.مانند یک سرمایه گذار رفتار کنید

در پایان هر هفته ، این سؤال را از خود بپرسید:

آیا اقدامات ما در هفته گذشته باعث افزایش ارزش شده ؟

نرخ بازگشت سرمایه یا ROI در هفته گذشته به چه صورت بوده ؟

اگر به مدت 2 هفته پشت سر هم یا 2 هفته در ماه بدون ROI مثبت سپری کرده باشید ، به وضوح کارها را اشتباه انجام می دهید.

۱۲. لذت ببرید

این مورد خیلی مهم است و اگر از آن لذت نبرید انرژی زیادی را می گیرد. حتماً هر روز تفریح ​​کنید.

حتی روزهای سخت نیز باید از کار لذت ببرید . اگر سرگرم کننده نیست ، کارها را اشتباه انجام می دهید. یکی از گفته های مورد علاقه من ، “mature, but don’t grow up.”

۱۳. عشق

شرکت خود را دوست داشته باشید. عاشق همکاران خود باشید. سرمایه گذاران خود را دوست داشته باشید.

عاشق شرکای خود باشید. عاشق تهیه کنندگان خود باشید. و از همه مهمتر ، افرادی را دوست بدارید که به عشق آنها به خانه می آیید .

افرادی که حمایت آنها باعث می شود که هر روز از خواب برخیزید و دوباره کارتان را انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *