ثبت گونه های گیاهی

حمایت از ثبت گونه های گیاهی جدید

تلاشهای پایدار و بلند مدت برای پرورش گیاهان، تنها در صورتی ارزشمند است که فرصتی برای سرمایه گذاری وجود داشته باشد. ممکن است پرورش دهنده برای بازیابی هزینه های تحقیق و توسعه و به دست آوردن حق انحصاری برای تولید رقم جدید به دنبال حمایت باشد. در عین حال، یک گونه جدید، پس از انتشار، اغلب می تواند به راحتی توسط دیگران تکثیر شود. بنابراین پرورش دهنده اصلی از فرصت منصفانه برای استفاده از سرمایه گذاری خود محروم است. بنابراین، ارائه یک سیستم موثر برای حفاظت از انواع گیاهان ضروری است، که توسعه انواع جدید گیاهان را تشویق می کند و در نتیجه به طور کلی به نفع پرورش دهنده و جامعه است.

کد مقاله: takba0057

ثبت بین الملل

سیستم ثبت بین المللی مبتنی بر WIPO

در این مقاله شما با سه سیستم ثبت بین المللی علائم، طرح های صنعتی و نام های مبدا آشنا می شوید. نقش WIPO در فرایند ثبت بین المللی این است که به عنوان مدیر عمل کند تا روند ثبت نام را تسهیل کند و اطلاعات مربوط به ثبت های مختلف را با توجه به ثبت بین المللی در روزنامه بین المللی ثبت علائم WIPO (سیستم مادرید)، نشریه طرحهای بین المللی (سیستم لاهه) و نشریه نامهای مبدا (سیستم لیسبون) منتشر کند.

کد مقاله: takba0056

رقابت تجاری غیر منصفانه

رقابت تجاری غیر منصفانه

ایده رقابت تجاری غیر منصفانه مدتی مطرح بود و در بازنگری کنوانسیون پاریس در بروکسل در اوایل سال 1900 به عنوان یکی از راه های حفاظت از مالکیت معنوی مطرح شد. رقابت تجاری غیر منصفانه را می توان به عنوان شیوه ای دانست که عملکرد رایگان مالکیت فکری و سیستم پاداش ارائه شده را مخدوش می کند.

کد مقاله: takba0055

حقوق ثبت اختراع

ثبت اختراع

این مقاله حوزه ثبت اختراعات در مالکیت معنوی را معرفی کرده است. ثبت اختراع یکی از قدیمی ترین اشکال حفاظت از مالکیت معنوی است. سیستم ثبت اختراع با ارائه امکان پاداش مادی به مخترع و در عین حال با تسهیل در گسترش دانش فناوری جدید به عموم، توسعه فناوری را تسریع می کند.

کد مقاله : takba0054

اقامت دایم کانادا

خبر مهم : اقامت دایم کانادا

خبر مهم: اقامت دایم کانادا ویژه مهندسین کامپیوتر، برنامه نویسان، طراحان کاربری دارای سه سال سابقه کار قابل اثبات بهمراه مدرک آیلتس ۶ جنرال حق الوکاله ۱۵ هزار دلار کانادا. متقاضیان فایل رزومه، تصویر آخرین مدرک تحصیلی و تصویرمدرک آیلتس خود را به ایمیل ذیل ارسال نمایند. Infotakba@gmail.com مشاوران شرکت تکبا در صورت تایید مدارک […]

دعوت به همکاری در استارتاپ کانادا

دعوت از متقاضیان واجد شرایط جهت توسعه کسب و کار در کانادا

شرکت تکبا جهت توسعه کسب و کار در کانادا از متقاضیان علاقه مند و دارای روحیه کار تیمی با شرایط عالی دعوت به عمل می آورد. شرایط پذیرش: • حداقل مدرک تحصیلی:کاردانی • زبان انگلیسی آیلتس جنرال 5 • سن:حداقل 20و حداکثر 55 سال • عدم سوپیشینه و گواهی سلامت • دارای روحیه کار تیمی […]

طرح صنعتی

طرح های صنعتی

طرح صنعتی به ظاهر کالا مربوط می شود و جنبه ای از یک کالا است که تزئینی یا هنری است. ممکن است شامل ویژگی های سه بعدی مانند شکل کالا یا ویژگی های دو بعدی مانند الگوها، خطوط یا رنگ باشد. ممکن است مانند سایر اشکال مالکیت معنوی، از آن حفاظت شود.

کد مقاله: takba0053

نشانه های جغرافیایی

نشانه های جغرافیایی

یکی از انواع کمتر شناخته شده مالکیت فکری نشانه های جغرافیایی است. غالباً افرادی که برای اولین بار در معرض علائم جغرافیایی و علائم تجاری قرار می گیرند، گمان می کنند که علائم جغرافیایی بسیار شبیه ایده علائم تجاری است. با این حال، دربررسی بیشتر تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد. نشانه های جغرافیایی و علائم تجاری اساساً نشانه های متمایزی هستند که برای تمایز کالا یا خدمات در بازار استفاده می شود و مصرف کنندگان را قادر می سازد تا کالا یا خدمات را با کیفیت یا شهرت خاصی مرتبط سازند.

کد مقاله: takba0052

علائم تجاری

علائم تجاری

این مقاله اصول اولیه علائم تجاری و اهمیت روزافزون آن در فعالیت های تجاری را بیان می کند. یک علامت تجاری ممکن است شامل یک کلمه، یک آرم، یک عدد، یک حرف، یک شعار، یک صدا، رنگ یا گاهی حتی بو یا بافت باشد، برای شناسایی منبع کالا یا خدماتی که از علامت تجاری استفاده کرده است.

کد مقاله: takba0051

حقوق مرتبط

حقوق مرتبط

این مقاله مربوط به حقوق مرتبط است، که همچنین به عنوان حقوق مجاور یا به طور خاص “حقوق مجاور کپی رایت” نیز شناخته می شود. هدف از حقوق مرتبط، حفاظت از منافع قانونی اشخاص یا سازمانهای خاصی است که در ارائه آثار برای دسترسی عموم مشارکت دارند و یا کسانی که مهارت خلاقانه، فنی یا سازمانی را به آثاراضافه می کنند.

کد مقاله: takba0050

مشاوره با ما whatsapp