هوش مصنوعی در فناوری بی سیم

کد مقاله: takba0059 هوش مصنوعی

اشکان بیگی در سال2010از دانشگاه مک مستر فارغ‌­التحصیل شد.اوبه فعالیت ها مختلفی در دانشگاه پرداخت : عضویت در انجمن مهندسی مک مستر، اجرای هفته خوش آمدگویی، اتحادیه دانشجویان مک مستر، تیم توبوگان بتن مهندسی مک مستر، مسابقه مهندسی مک مستر، راگبی MAC ENG، پروژه خودرو خورشیدی مک مستر، عضویت در فدراسیون دانشجویان مهندسی کانادا

اشکان بیگی همچنین علایق آکادمیک در کارآفرینی، بازاریابی، و لوازم الکترونیکی مصرفی را دنبال کرد.وی به 11 پست مدیریت در دوران تحصیلات کارشناسی منتخب شد. هم اکنون در Qoherent به همراه یک تیم قوی در حال پیشبرد اهداف فناوری های رادیویی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند.

او می گوید:” من اکنون با یک تیم تمام ستاره کار می کنم تا هوش مصنوعی را به پردازش سیگنال رادیویی بیاورم.”Qoherent یک استارت آپ در مراحل اولیه است که باعث ایجاد فناوری های رادیویی مبتنی بر هوش مصنوعی می شود.

فناوری ها جدید بی سیم

Qoherent یک شرکت نرم افزاری در کانادا است که نحوه ساخت فناوری های جدید بی سیم را تغییر خواهد داد. آنها در حال ساختن پلتفرمی برای مهندسان ارتباطات هستند تا به سرعت راه حل هایی را برای مشکلات ارتباطات RF با قدرت یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی طراحی، نمونه سازی و استقرار دهند.

فناوری جدید این پتانسیل را دارد که زندگی انسان را به روش‌های قدرتمندی بهبود بخشد، و این چیزی است که به اشکان وتیم متخصص او  انگیزه‌ای می دهد که آن را انجام دهند. همچنین اشکان بیگی در جایی دیگر گفت:”من خوش شانس هستم که بخشی از ساختن راه حل های عالی بودم که برای مشکلات بزرگ مهندسی، از آزمایش تراشه هایی که به وسایل به صورت بی سیم متصل می شوند، تا به کارگیری فناوری های پیش بینی کننده که از سلامت زیرساخت ما اطمینان می دهند،پاسخ مناسب می یابند.”

مشاهده مطلب
تیم استارت آپ موفق ایرانی در کانادا با ایده ایمنی ترافیک

انقلابی در غلبه بر چالش های بزرگ فناورهای بی سیم

Qoherent راه‌حل‌ها و بستری را برای ادغام یادگیری ماشین در رادیوهای تعریف‌شده توسط نرم‌افزار به منظور ایجاد سیستم‌های ارتباط رادیویی قوی، آگاه و سازگار ارائه می‌دهد. ما می‌خواهیم انقلابی در نحوه غلبه بر چالش‌های بزرگ در بی‌سیم توسط دانشمندان و مهندسان با قدرت یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی ایجاد کنیم.

تمرکز فعلی Qoherent بر روی ارائه راه‌حل‌های نرم‌افزاری به مشتریان برای شناسایی فعالیت‌های بی‌سیم با یادگیری ماشین، و همچنین ایجاد بستری از ابزارهای توسعه نرم‌افزار برای کمک به ایجاد مدل‌های یادگیری ماشین، بهینه‌سازی شده برای استقرار در سیستم‌های ناهمگن است.

برای جزییات بیشتر به سایت https://qoherent.ai/company/ مراجعه کنید.

اگر میخواهید شما هم یکی از استارت آپ های موفق در کانادا باشید با مشاوران ما در تکبا تماس حاصل نمایید.

www.takbacenter.com

شماره واتساپ 09103104065

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظر (2)

 1. سحر
  2بهمن, 1400

  کاربرد هوش مصنوعی در فناوری اطلاعاتچه عملکردی دارد

  • atossa namnik
   4بهمن, 1400

   با سلام
   هوش مصنوعی در سال‌های اخیر به کلمه‌ای تبدیل شده که با آینده گره خورده است. هوش مصنوعی نه تنها باعث ایجاد تغییراتی در روش‌های محاسبات سنتی شد، بلکه حوزه‌های مختلفی مانند صنعت را نیز دچار تحول کرده است و عملکردهای آن را تا حد زیادی تغییر داده است. از نوسازی فرآیندهای بهداشت و درمان گرفته تا دنیای اقتصاد و حتی در زمینه تحقیقات علمی و تولید، همه و همه با حضور هوش مصنوعی در چشم بهم زدنی تغییر پیدا کردند.
   هوش مصنوعی همچنین تاثیرات بسیار مثبتی در نحوه عملکردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گذاشته است. به عبارتی می‌توان گفت این حوزه را از بنیاد دچار تحول و تغییر کرده است. از آن‌جایی که بخش فناوری ارتباطات کاملا با مبحث رایانه، نرم‌افزار و داده ارتباط زیادی دارد، هوش مصنوعی باعث ایجاد تحولات بسیاری در این زمینه شده است.
   هوش مصنوعی بخشی از علوم رایانه است که قصد دارد از کامپیوترها یک ماشین هوشمند تولید کند. برای رسیدن به این منظور هم می‌توان از الگوریتم‌ها و آموزش رایانه بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده نمود و از این طریق سیستم‌های خبره‌ای ایجاد کرد که رفتارهای هوشمندانه‌ای را از خود نشان می‌دهند. این سیستم‌ها می‌توانند با رفتارهای هوشمند خود راه‌حل‌هایی برای مشکلات پیچیده ارائه دهند و به رایانه‌ها کمک کنند تا همانند یک عامل انسانی به محرک‌های اطراف خود پاسخ دهند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *