نکات مهم برای کارآفرین استارت آپی

آنچه در ده قسمت مقاله های قبلی مطالعه نمودید در مورد گام‌های آزمایش‌شده حهت شروع یک کسب‌ و کار، از پیدا کردن و اعتبار بخشیدن به ایده تجاری تا تعیین استراتژی لجستیک و در نهایت راه‌اندازی محصول یا خدمات مد نظر بود.  راهنمای چک لیست وار که برای کارآفرینان بین الملل آماده و ارایه نمودیم اما در سلسله مقاله های جدید به ذکر الزامات مهم مربوط به راه اندازی استارت آپ بین الملل می پردازیم. لذا ضمن مرور ده قسمت قبلی مقالات از طریق لینکهای ذیل، شما را به مطالعه و درج نظرات برای مقالات آتی دعوت می نماییم.کارآفرین استارت آپی

قسمت اول ؛ قسمت دوم ؛ قسمت سوم ، قسمت چهارم؛ قسمت پنجم، قسمت ششم، قسمت هفتم،قسمت هشتم، قسمت نهم؛ قسمت پایانی

نکات مهم برای کارآفرین استارت آپی

محصول استارت آپ خود را دیوانه وار بازاریابی کنید

برای موفقیت در تجارت، باید به طور مداوم بازار هدف خود را جذب، ایجاد و حتی آموزش دهید. اطمینان حاصل کنید که استراتژی بازاریابی شما شامل موارد زیر است:

 • اصول سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) را بیاموزید تا افرادی که محصولات و خدمات شما را به صورت آنلاین جستجو می کنند ممکن است شما را در بالای نتایج جستجو بیابند.
 • از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید (لینکدین، فیس بوک، توییتر، پینترست و غیره).
 • با نوشتن مقاله برای وب سایت های مرتبط در بازاریابی محتوا شرکت کنید.
 • بطور مداوم شبکه سازی کنید .

مهارت سخنرانی برای جمع را داشته باشید

توانایی برقراری ارتباط موثر می‌تواند جهت جذب مشتریان، الهام بخشیدن به کارمندان و جلب سرمایه‌گذاران برای افزایش سرمایه حیاتی باشد. اکثر مردم در سخنرانی عمومی خیلی خوب نیستند و حتی بسیاری از آن هراس دارند. مدیرعامل یک استارت آپ با فراگیری مهارت های نرم باید برای غلبه بر این ترس تلاش کند و جهت بهبود مهارت های سخنرانی در جمع خود، با منتورها و کارشناسان شرکت تکبا برای صحبت در جمع یا کسب و کار کار و تمرین کنید. اگر دقت کنید می بینید که برخی از شناخته شده ترین کارآفرینان، مانند استیو جابز، بنیانگذار اپل، به عنوان سخنرانان عمومی بزرگ شناخته شده بودند.

در تدوین طرح کسب و کار زیاده روی نکنید

تدوین یک طرح تجاری برای فکر کردن به آنچه می خواهید برای توسعه محصول یا خدمات، بازاریابی، پیش بینی های مالی و موارد دیگر، لازم است و البته که باید از مشاوران تجاری و مالی متخصص راهنمایی و کمک دریافت کنید؛ اما نکته اینجاست که نباید برای نوشتن یک طرح تجاری 50 صفحه ای وقت زیادی صرف کنید. زیرا در واقعیت، بسیاری از استارت آپ ها با توسعه کسب و کار مجبورند مسیر را از برنامه اولیه خود جدا نمایند.

ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید کارآفرین استارت آپی

در حالی که کتاب های کاملی در مورد این موضوع نوشته شده است، راه های کلیدی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما به شرح زیر است:

 • برای ارسال ترافیک به وب سایت از برنامه هایی نظیر Google Adwords به گوگل یا سایر موتورهای جستجو استفاده نمایید.
 • یک سایت عالی با محتوای بسیار با کیفیت و اصلی بسازید که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد.
 • یک استراتژی و برنامه منظم برای شبکه های اجتماعی هوشمند داشته باشید که مسئولیت هدایت ترافیک از فیس بوک، توییتر، لینکدین و سایر سایت های رسانه اجتماعی رایگان را برای شما فراهم آورد.
 • لینک های سایت خود را از سایت های با کیفیت بالا دریافت کنید.
مشاهده مطلب
چگونه می توان با یک برنامه کسب­ وکار شروع به کار کرد

نکات کلیدی اجاره فضای اداری کارآفرین استارت آپی

اجاره فضای اداری یکی از بزرگترین هزینه هایی است که یک استارت آپ می تواند متحمل شود. مذاکره در مورد بهترین اجاره ممکن می تواند در شرکت شما پول نقد کافی برای استخدام چند کارمند دیگر یا راه اندازی یک کمپین بازاریابی جدید ذخیره کند.

به خاطر داشته باشید که توانایی شما برای مذاکره در مورد اجاره دفتر به میزان اهرمی که دارید بستگی دارد. آیا شرکت های دیگر برای همین فضا رقابت می کنند؟ آیا این فضا برای مدت طولانی خالی است؟ عواملی مانند اینها ممکن است به معنای تفاوت بین شما در تماس با شما یا اصرار مالک بر شرایط سخت در طول فرآیند اجاره باشد.

از آنجایی که هیچ اجاره‌ای استاندارد نیست، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا کمی بیشتر در مورد اجاره‌نشینی آگاه شوید و برای استارت‌آپ خود در مورد اجاره‌ای اداری مطلوب مذاکره کنید:

 • طول مدت اجاره. مالکان معمولاً مایل به دادن امتیاز برای اجاره های بلند مدت هستند. با این حال، نیازهای شرکت شما ممکن است تغییر کند و اگر تقاضا برای فضا متعاقبا کاهش یابد، ممکن است خود را در یک اجاره نامه برای یک فضای اداری بسیار کوچک، خیلی بزرگ، یا با اجاره ای که بالاتر از بازار است، قفل کنید. سعی کنید یک اجاره کوتاه‌مدت با گزینه‌های تمدید مذاکره کنید – برای مثال، اجاره دو ساله با گزینه تمدید دو ساله، به جای اجاره چهار ساله.
 • بهبود مستاجر. فضای جدید شما ممکن است نیاز به برخی اصلاحات یا تغییرات داشته باشد (یک کار رنگ آمیزی جدید، فرش جدید، یک پیکربندی مجدد فضا). اینکه کدام طرف برای این بهبودها هزینه خواهد کرد بستگی به تنگنای بازار فضای اداری تجاری در شهر شما دارد. اکثر قراردادهای اجاره تصریح می‌کنند که مستاجر نمی‌تواند بدون رضایت مالک هیچ تغییر یا بهبودی انجام دهد. بندي را بخواهيد كه بگويد با رضايت صاحبخانه مي توانيد تغييرات يا اصلاحاتي انجام دهيد و رضايت به طور غيرمنطقي رد، تأخير يا مشروط نخواهد شد. اغلب، شما می توانید در مورد «کمک هزینه بهبود مستاجر» مذاکره کنید، که مبلغ توافق شده ای است که صاحبخانه برای بهبودها و تغییراتی که می خواهید انجام دهید، ارائه می دهد.
 • افزایش اجاره بها و اجاره. برخی از صاحبخانه ها برای یک یا دو ماه اول اجاره بها اجاره می دهند. اجاره ثابت در اجاره های بلندمدت نسبتا نادر است. گاهی اوقات مالکان بر افزایش سالانه بر اساس درصد افزایش در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اصرار دارند. اگر صاحبخانه شما بر افزایش اجاره بها اصرار دارد، سعی کنید افزایش اجاره بها CPI را ترتیب دهید که حداقل در دو سال اول دوره شروع نشود. سپس، سعی کنید برای میزان افزایش هر سال سقفی در نظر بگیرید. اگر مجبورید با بند افزایش اجاره بها زندگی کنید، سعی کنید در مورد افزایش ثابت از پیش تعیین شده مذاکره کنید. به عنوان مثال، اجاره ماهیانه 5000 دلار در سال اول که تنها به 5200 دلار در ماه در سال دوم و 5400 دلار در ماه در سال سوم افزایش می یابد.تعمیرات، بهبود و تعویض. از بندی آگاه باشید که می گوید در پایان اجاره باید محل را بازسازی کنید
 • بازگشت به وضعیت اولیه خود. سعی کنید در موردی مذاکره کنید که بیانگر موارد زیر باشد: «محل در پایان مدت اجاره با همان شرایط ابتدای اجاره به مالک مسترد خواهد شد، به استثنای (1) فرسودگی عادی، (2) خسارت. در اثر آتش سوزی و تلفات غیرقابل اجتناب بدون تقصیر مستاجر، و (3) تغییراتی که قبلاً توسط موجر تأیید شده است.»
 • واگذاری و اجاره فرعی. شرکت‌های نوپا باید انعطاف‌پذیری کافی در بند واگذاری و اجاره فرعی داشته باشند تا امکان ادغام، سازمان‌دهی مجدد و تغییرات مالکیت سهام را فراهم کنند. مراقب بندي باشيد كه مي گويد تغيير در بيش از 50 درصد سهام شركت، واگذاري بدون تاييد قبلي صاحبخانه ممنوع است. همانطور که شرکت شما رشد می کند و افراد جدید روی آن سرمایه گذاری می کنند، این بند می تواند به طور ناخواسته فعال شود.
 • سعی کنید از مفاد اجاره یک طرفه خودداری کنید. مالکان از قراردادهای اجاره استفاده می کنند که می تواند بسیار یک طرفه باشد. مواظب باشید و در مورد این نوع مفاد که به شدت برای صاحبخانه مطلوب است مذاکره کنید:
مشاهده مطلب
دعوت از متقاضیان واجد شرایط جهت توسعه کسب و کار در کانادا

o به صاحبخانه این حق داده می شود که بدون محدودیت، افزایش هزینه های عملیاتی مانند مالیات بر دارایی، تعمیرات ساختمان، یا حق بیمه را به مستاجر واگذار کند.

o مالک سعی می کند محل را «همانطور که هست» اجاره کند یا سعی می کند مسئولیت رعایت قوانین زیست محیطی (مانند مسائل مربوط به آزبست) یا قانون آمریکایی های دارای معلولیت را از خود سلب کند.

o مالک سعی می کند که مستاجر را ملزم به پرداخت هرگونه افزایش مالیات ناشی از فروش ملک کند.

o مالک سعی می کند حق فسخ اجاره را در صورت صلاحدید مالک برای خود محفوظ نگه دارد.

o مالک سعی می کند امکان اجاره یا واگذاری را ممنوع کند.

o مالک بر ضمانت شخصی سهامداران کلیدی شرکت اصرار دارد.

 • البته امروزه فضای کاری اشتراکی  نیز برای شروع کار یک استارت آپ توصیه می شود. کسب و کارهای نوپا معمولا بودجه کافی برای تهیه یک دفتر کاری مجزا را ندارند از طرفی تمایل دارند تا تمام افراد گروه با هم تبادل داشته باشند و از نظرات و ایده های یکدیگر برای پیشبرد کار خود بهره ببرند. گاهی اوقات فریلنسرها نیز تمایل دارند در حالی که به طور مستقل کار می کند در یک فضای کاری پویا به فعالیت خود بپردازند.به همین علت فضای کاری اشتراکی را برای فعالیت خود انتخاب می کنند. فضای کاری اشتراکی یک سالن بسیار بزرگ با تعدادی میز و صندلی است که افراد با پرداخت هزینه ناچیزی از این فضا استفاده می کنند گاهی این فضاها با قرار دادن پارتیشن از هم جدا می شوند. البته این قضاها مزیت و معابل خود را دارند که در اینترنت میتانید مقاله های بسیاری در این مورد مطالعه نمایید اما برای کوتاه مدت راهکار مناسبی هستند.
 • جهت دریافت راه اندازی و مدیریت استارت‌آپ‌های بین الملل، با شرکت تکبا در تماس باشید.کارآفرین استارت آپی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]