ثبت قانونی کسب و کار

در این مقاله گام‌های آزمایش‌شده در مورد نحوه شروع یک کسب‌ و کار، چه اولین یا دهمین کسب ‌و کارتان باشد، از پیدا کردن و اعتبار بخشیدن به ایده تجاری تا تعیین استراتژی لجستیک و در نهایت راه‌اندازی محصول یا خدمات مد نظر راهنمایی می‌کند. این راهنمای چک لیست برای کارآفرینانی است که می خواهند اولین گام های شروع یک کسب و کار جدید (نه استارت آپ) را فرابگیرند. در این قسمت گام پنجم مربوط به تعیین ساختار قانونی کسب و کار را بررسی مینماییم.

گام پنجم: تعیین ساختار کسب و کار

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که چه نوع ساختاری برای کسب و کار شما بهترین است، مانند یک شرکت شخصی، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و… این یک گام مهم است زیرا می تواند بر مالیات، مسئولیت شخصی، توانایی شما برای دریافت بودجه و موارد دیگر تأثیر بگذارد. مشورت با تکبا که همکاران وکیل یا حسابدار در کشورهای مختلف دارد را حتما در نظر بگیرید تا به شما در تصمیم گیری کمک کنیم.

ثبت قانونی کسب و کار از دارایی های شخصی شما در برابر مسئولیت تجاری محافظت می کند. این بدان معناست که کسب و کار از نظر قانونی یک نهاد جداگانه در نظر گرفته می شود، بنابراین خانه، ماشین و سایر اموال شما نمی توانند برای پرداخت بدهی های تجاری یا قضاوت قانونی توقیف شوند. ثبت قانونی کسب و کار مزایای مالیاتی نیز دارد. اینکه چه نوع شرکتی برای شما بهتر است که یک شرکت سهامی خاص، یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یا از انواع دیگر ثبت کنید ، بستگی به نوع کسب و کار، تعداد کارمندان و عوامل دیگر دارد.

تجربه مدیران در شرکت تکبا این نکته را اعلام مینماید که ساده نگه داشتن ساختار کسب و کار تا حد امکان باعث می شود که هزینه ها در ابتدای راه کاهش پیدا کند و این فرصت را به شما می دهد تا در حین رشد، نوع ایده آل را تعیین کنید. همچنین تکبا توصیه می کند که کسب و کارهای جدید قبل از تشکیل یک شخصیت حقوقی، سه تا شش ماه صبر کنند. به خاطر داشته باشید که حتی زمانی که یک ساختار تجاری را انتخاب می‌کنید، همیشه می‌توانید سازماندهی مجدد کنید تا در ادامه راه به یک موجودیت متفاوت تبدیل شوید.

ساختار قانونی

ساختارهای کسب و کار بر اساس کشور و منطقه شما متفاوت است، اما انواع متداول – که ممکن است در کشور شما به نام های مختلف باشد – شامل مالکیت شخصی، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) است.

نکته کلیدی

راهنماهای ویژه کشور و منطقه ثبت شرکت را باید مورد مطالعه قرار دهید یا از تکبا دریافت نمایید.

  • شرکت با مالکیت شخصی
مشاهده مطلب
گامهای راه اندازی یک کسب و کار (نه استارت آپ) - قسمت هفتم

مالکیت شخصی اگر تنها فردی باشید که در کسب ‌وکار شرکت می‌کنید عالی است و معمولاً کم‌ترین ساختاری است که باید دنبال کنید، اما شما را شخصاً مسئول کسب‌وکار و فعالیت‌های آن می‌داند. به عنوان یک مالک انحصاری می توانید کارمندانی را استخدام کنید، اما برای انجام این کار به یک شماره شناسایی کارفرما (EIN) نیاز دارید، که به معنای ثبت نهاد تجاری خود است.

راهنمای شرکت مالکیت شخصی در کشور و منطقه مد نظر خود را از شرکت تکبا بخواهید.

  • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یک نوع متداول واحد تجاری کوچک است. برای مالک(های) کسب ‌وکار، محافظت از مسئولیت را فراهم می‌کند، بنابراین اگر ادعاهای قانونی علیه کسب‌ وکارتان مطرح شود، مسئولیت مالی بر عهده شما نیست. یک LLC می تواند توسط یک یا چند مالک تشکیل شود.

راهنمای شرکت با مسئولیت محدود در کشور و منطقه مد نظر خود را از شرکت تکبا بخواهید.

عوامل تعیین ساختار حقوقی

  • محل کسب و کار شما کجاست ؟ قوانین کشور شما ساختارهای مختلفی را که می توانید تشکیل دهید و اینکه آیا برای شروع به مجوز کسب و کار نیاز دارید یا خیر، مشخص می کند.
  • چه نوع کسب و کاری را شروع می کنید ؟ برخی از ساختارها بیشتر برای مشاغل در مقیاس خاص یا در یک صنعت خاص مناسب هستند. ممکن است زمانی فرا برسد که برای کار با شرکای جدید نیاز به تغییر ساختار داشته باشید. برای مثال، برای کسب ‌وکارهای بزرگ غیرمعمول نیست که بخواهند تأمین‌کنندگان یا شرکای خود را با هم تشکیل دهند.
  • چند نفر درگیر هستند ؟ اگر به‌عنوان یک بنیان‌گذار انفرادی این کار را انجام می‌دهید، ممکن است بتوانید به گزینه‌های کارآمد نگاه کنید. اگر یک شریک تجاری یا چند نفر با مالکیت در شرکت دارید، باید به گزینه های پیشرفته تری نگاه کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی تنظیم و به اشتراک گذاشته شده است.

کسب و کار خود را نام گذاری کنید

نام‌گذاری کسب ‌وکار جدید می‌تواند یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بخش‌های کارآفرین شدن و همچنین یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌ها باشد. به این فکر کنید که کسب و کار شما چه چیزی را نشان می دهد و امیدوارید چه چیزی به دست آورید. به بیانیه ماموریت خود و پیامی که می خواهید به تصویر بکشید فکر کنید. در نظر بگیرید که آیا می خواهید چیزی را انتخاب کنید که تلفظ و به خاطر سپردن آن آسان باشد یا نام منحصر به فردی که کسب و کار شما را از سایرین متمایز کند. یک جلسه طوفان فکری داشته باشید که در آن هر نامی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید، سپس موارد مورد علاقه خود را با مربیان، دوستان و همکاران قابل اعتماد آزمایش کنید تا واکنش‌های آنها را بسنجید و درباره رقبای اصلی بازخورد دریافت کنید. هنگامی که یک فینالیست دارید، چند روز وقت بگذارید تا قبل از انتخاب نهایی، آن را حل کنید.

مشاهده مطلب
آموزش راه اندازی استارت آپ بین الملل

هنگامی که بهترین نام ممکن را برای کسب و کار جدید خود انتخاب کردید، از تابع جستجوی نام کسب و کار کشور مد نظر استفاده کنید تا مطمئن شوید که از قبل استفاده نشده است. حتی اگر نامی که در ذهن دارید موجود باشد، مطمئن شوید که می توانید نام دامنه را برای وب سایت نیز رزرو کنید. وقتی نامی را تعیین می کنید، آن را از طریق وزیر امور خارجه و هر نهاد محلی مربوطه ثبت کنید.

به گفته مجله Inc.، بسیاری از کارآفرینان جدید در مرحله نام‌گذاری و برندسازی گیر می‌کنند و جلو نمی‌روند، زیرا منتظرند تا به نام کامل فکر کنند. با انتخاب یک نام به یاد ماندنی و خاطره انگیز از این دام اجتناب کنید، حتی اگر لزوماً بلافاصله عاشق آن نشوید. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که توپ را روی رویای خود بیاورید.

 

یک مکان راه اندازی کسب و کار را پیدا کنید

شما باید مکان فیزیکی ایده آل برای شرکت خود را پیدا کنید، مگر اینکه یک تجارت آنلاین یا خانگی راه اندازی کنید،. اینجا جایی است که کسب و کار خود را ثبت می کنید، مجوزها و مجوزهای لازم را دریافت می کنید و مالیات های محلی و ایالتی را پرداخت می کنید. این موارد ممکن است در برخی از شهرداری‌ها بسیار پرهزینه‌تر از سایر شهرداری‌ها باشد، بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید شهری را انتخاب می‌کنید که مقرون به صرفه‌تر است. از طرف دیگر، برخی از دولت‌های ایالتی و محلی برای کسب ‌وکارهای جدید مشوق‌ها و اعتبارات مالیاتی ارائه می‌کنند.

 

جهت اینکه گام پنجم تعیین ساختار کسب و کار را تحت نظارت مشاوران کسب و کار؛ وکلا و حسابداران کشور مقصد برای راه اندازی شرکت به اجرا برسانید، میتوانید با تکبا همکاری نمایید. لذا از طریق راههای ارتباطی ذکر شده در فرم با ما در تماس باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]