تامین مالی جهت کسب و کار و ساخت نمونه اولیه

در این مقاله گام‌های آزمایش‌شده در مورد نحوه شروع یک کسب‌ و کار، چه اولین یا دهمین راه اندازی کسب ‌و کارتان باشد، از پیدا کردن و اعتبار بخشیدن به ایده تجاری تا تعیین استراتژی لجستیک و در نهایت راه‌اندازی محصول یا خدمات مد نظر راهنمایی می‌کند. این راهنمای چک لیست برای کارآفرینانی است که می خواهند اولین گام های شروع یک کسب و کار جدید (نه استارت آپ) را فرابگیرند. در این قسمت گام نهم مسایل مربوط به تامین مالی جهت کسب و کار و ساخت نمونه اولیه محصول برای دریافت بازخوردها را بررسی مینماییم.راه اندازی

گام نهم: تامین مالی و ساخت نمونه اولیه

 تامین مالی کسب و کار

یکی از مهم ترین مراحل برای راه اندازی یک کسب و کار، تامین مالی یا دریافت بودجه  است. اولین قدم تایمن مالی را با فهمیدن اینکه واقعاً به چه مقدار پول نیاز دارید شروع کنید. طرح کسب و کار شما باید شامل بودجه ای برای عملیات یک ساله (البته در شرکت تکبا ما برای مدت سه سال فعالیت شرکت برنامه مالی ارایه میکنیم ) باشد. اما بصورت ساده با استفاده از یک فایل اکسل یا نرم افزار بودجه، هر هزینه ای را که پیش بینی می کنید، شامل هزینه های سربار، تولید و بازاریابی در نظر بگیرید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید بفهمید چقدر پول نیاز دارید، انجام تجزیه و تحلیل نقطه سر به سر است. فرمول نقطه سربه سر این است: هزینه های ثابت ÷ (قیمت کالا – هزینه های متغیر). این تجزیه و تحلیل می تواند به شما در تعیین سودآوری، نحوه قیمت گذاری محصولات و خدمات و میزان فروش برای کسب سود کمک کند. همچنین به مقاله آموزش تعیین نقطه سر به سر که بزودی بارگزاری میشود میتوانید مراجعه تمایید.

هنگامی که بودجه سالانه خود را تهیه کردید، راه های مختلفی برای تامین مالی کسب و کار شما به غیر از استفاده از وام بانکی وجود دارد چند راه وجود دارد که می توانید به کسب و کار جدید خود کمک مالی کنید. البته هرکسب و کاری یک یا چند روش مناسب به خود را دارا می باشد که به کشور و مناطق خاصی فعالیت می‌کند نییز می تواند بستگی داشته باشد، باز هم یادآوری میکنم موضوع مورد بحث ما تامین مالی برای شرکتهای غیر استارت‌آپی هست.

برخی ازروش های تامین مالی کسب و کارها عبارتند از:

  1. وام های پس انداز/خانوادگی: اگر پول نقد یا اعضای خانواده مایل دارید، این ساده ترین راه برای دریافت بودجه است، اما مطمئن شوید که شرایط برای جلوگیری از نگرانی برگشن وجه، واضح است.
  2. اضافه برداشت بانکی: این یک راه سریع و راحت برای تقویت جریان نقدی کسب و کار شما است، اما نرخ های بهره بالا به این معنی است که باید از آن به عنوان یک راه حل بلند مدت اجتناب شود.
  3. کمک‌های بلاعوض کسب ‌و کار: کمک‌های بلاعوض کسب‌ و کار اساساً پول رایگان برای کسب‌ و کار شما هستند، با توجه به این موضوع که یافتن موردی که واجد شرایط آن هستید دشوار است، و درخواست آن زمان‌بر و پیچیده است.
  4. فاکتور مالی: فاکتور مالی به شما امکان می دهد ارزش فاکتورهای پرداخت نشده خود را باز کنید و خدمات عملی ارائه می دهد که می تواند با کسب و کار شما رشد کند. کارمزدها به ارزش فاکتورهای ارسالی بستگی دارد، بنابراین برای SME های بزرگتر مناسب است.
  5. طرح های اجتماعی (CFDI) :CDFI ها وام دهندگان مسئولی هستند که می توانند امور مالی کسب و کار شما را با نرخ های پایین تری نسبت به بانک ها ارائه دهند، اما پیدا کردن یک وام دهنده که در منطقه شما کار می کند دشوار است.
  6. تامین مالی جمعی: این روزها بسیاری از شرکت ها از طریق تامین مالی جمعی تامین می شوند، با تعداد زیادی از حامیان که هر کدام مبالغ اندکی را مشارکت می دهند. برای هر کسب ‌و کاری مناسب نیست، اما می‌تواند راه‌حلی ایده‌آل برای ایده‌های تجاری باشد که برای پایگاه‌های مشتریان خاص جذاب است.
  7. پیش پرداخت نقدی تجاری: پیش پرداخت نقدی تجاری اساساً یک وام تجاری است که از طریق درصدی از فروش کارت خود بازپرداخت می کنید. شرایط واضح، فرآیند درخواست سریع، بودجه سریع و بازپرداخت انعطاف پذیر را دریافت می کنید. اکثر وام دهندگان دارای حداقل سابقه تجارت و حداقل گردش مالی ماهانه هستند.
  8. تأمین مالی دارایی: تأمین مالی دارایی یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌های مالی کسب‌ و کار است، اما می‌تواند راهی مؤثر برای توزیع هزینه تجهیزات حیاتی یا باز کردن ارزش‌های مرتبط با وسایل نقلیه یا ماشین‌آلات صنعتی باشد.
  9. وام‌دهی همتا به همتا (P2P) : وام‌دهی P2P شکلی تخصصی از تأمین مالی جمعی است که در آن وام‌های کسب ‌و کار کوچک توسط تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران فردی تأمین می‌شود. این یک راه سریع برای دریافت بودجه است، اما خطرات مشابهی را به همراه دارد که یک وام تجاری معمولی است، و عدم بازپرداخت می تواند بر رتبه اعتباری شما تأثیر بگذارد.
  10. رشد ارگانیک / بوت استرپینگ: بوت استرپینگ به معنای تامین مالی کسب و کار شما بدون سرمایه گذاری خارجی است. این بسیار چالش برانگیز است، اما به شما امکان می دهد به ایده آل های تجاری خود وفادار بمانید و می تواند پاداش های بزرگی را به همراه داشته باشد.
مشاهده مطلب
خبر مهم : اقامت دائم کانادا

هیچ بهترین تناسب جهانی برای تأمین مالی کسب و کار شما وجود ندارد.لذا باز تاکید میکنیم که انتخاب مناسب روش تامین مالی برای شما بستگی به این دارد که کسب و کار شما در چه مرحله ای است و می خواهید با پولی که دریافت می کنید چه کاری انجام دهید.راه اندازی

می‌گویند: «اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، یک قرار ملاقات برای مشاوره رایگان با یک سازمان تجاری غیرانتفاعی، مانند یک مرکز توسعه کسب‌وکار کوچک، تعیین کنید. آنها می‌توانند گزینه‌های شما، از جمله تأمین مالی سرمایه‌گذاران و وام‌دهندگان خرد را راهنمایی کنند». شرکت توسعه کسب و کار بین الملل آلا در راستای جدب سرمایه دارای یک شبکه مالی در ترکیه، اروپا و کانادا می باشد که میتواند به متقاضیان در این مسیر کمک شایان مالی نماید.

نمونه های اولیه را طراحی کنید و بازخورد دریافت کنید

برای ایجاد نمونه های اولیه محصول با طراحان مهندسان پاره وقت یا فریلنسر کار کنید. اگر کسب و کار شما خدمات محور است، این ممکن است شامل طراحی محصولات اختصاصی باشد که فقط توسط کارمندان شما در این زمینه استفاده می شود. سپس طرح‌های خود را با راه‌اندازی گروه‌های متمرکز یا سناریوهایی آزمایش کنید که در آن افراد به‌طور تصادفی انتخاب شده می‌توانند محصول شما را مورد آزمایش قرار دهند و نظرسنجی‌هایی را درباره تجربه خود کامل کنند. اگر خدماتی را می فروشید، از افرادی که موافقت می کنند آن را به صورت رایگان امتحان کنند کمک بگیرید و سپس بازخورد ناشناس و بی طرفانه ارائه دهید. سپس با اطمینان حاصل شده از این آزمایش با تامین مالی و استخدام تیم که نکات آن را توضیح دادیم، محصول خود را توسعه دهید. اینجاست که ثمره تلاش خود را می بینید.  این می تواند به معنای راه اندازی یک فرآیند تولید برای ایجاد یک محصول فیزیکی یا تولید نرم افزار باشد که در این سلسله مقاله های راه اندازی کسب و کار چکونگی انجام هیج یک ار روشها مورد بحث ما نبوده است.

مشاهده مطلب
راه اندازی استارت آپ بین الملل- قسمت سوم

 

در مورد طراحی و تولید نمونه اولیه و محصولات نرم افزاری خود شرکت تکبا خدمات حرفه ای هود را همراه با بازاریابی و فروش در بازار بین الملل به متثاضیان ارایه مینماید.  از طریق راههای ارتباطی ذکر شده در فرم با تکبا در تماس باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]